Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Şaka Gibi! Somalı Madenciler Kovuldu!

Manisa'nın Soma İlçesinde geçtiğimiz Mayıs ayından meydana gelen Maden ocağı faciasında 301 madencimizi kaybetmiştik. Soma'da çalışan 2 bin işçisinin cep telefonuna gelen mejda işten kovuldunuz mesajı şok etkisi yarattı.

Şaka Gibi! Somalı Madenciler Kovuldu!

 Soma'da Mayıs ayında meydana gelen Maden ocağı faciasında 301 madencimizi kaybetmiştik. Facianın ardından maden kapatılırken, işçilerin ücretlerinin ödenmesine devam edilmişti.  Soma'da çalışan 2 bin işçisinin cep telefonuna gelen mejda işten kovuldunuz mesajı şok etkisi yarattı.

Firmanın, içinde galeri tamir çalışmaları devam eden ocakta, daha uzun bir süre üretim yapılamayacağı gerekçesiyle işçilerin büyük bölmünü işten çıkarma kararı aldığı öğrenildi. Bu kapsamda, yeraltındaki tamir çalışmalarında görevli 300’e yakın işçinin dışında kalan 2 bine yakın işçinin işten çıkartılacağı belirtildi. İşten çıkartılacak işçilerin cep telefonlarına, bu durumun mesajla bildirildiği kaydedildi.
SENDİKA DEVREYE GİRDİ  
 İşten çıkarmaları doğrulayan Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Recep Satır şunları kaydetti:  Tam olarak kaç işçiye mesaj gittiğini tespit etmeye çalışıyoruz.İşçilerin kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı ödenecek şekilde çıkış verilmesini bekliyoruz, ancak her şey yarın (bugün) netleşecek. İşçinin hiç bir alacağı kalmayacak şekilde biz sendika olarak elimizden geleni yapacağız.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196