Öne Çıkanlar McDonalds goran pandev kararı Adapazarı Cezaevi firarisi yakalandı

Reza Zarrab'ın Reisi Babek Zencani'ye Büyük Şok

Reza Zarrab'ın Reisi olarak bilinen Babek Zencani'nin mal varlığına İran'da el konuldu. 17 Aralık tarihinde başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası Babek Zencani'nin ismini sık sık duyar olmuştuk.

Reza Zarrab'ın Reisi Babek Zencani'ye Büyük Şok
Reza Zarrab'ın Reisi olarak bilinen Babek Zencani'nin mal varlığına el konulduğunu. 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları kapsamında tutuklanan Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab'ın ortağı Babek Zencani'nin mal varlığına İran'da el konulduğu öğrenildi.

İran Yargı Erki Başkan Vekili İbrahim Reisi, Reza Zarrab'ın Reisi olarak tanınan iş adamı Babek Zencani'nin mal varlığına el konulduğunu açıkladı.

İran Yargı Erki Başkan Vekili İbrahim Reisi, Türkiye'de 17 Aralık'ta düzenlenen operasyonda tutuklanan Reza Zarrab'ın Resi olarak bilinen iş adamı Babek Zencani'nin yargıda devam eden dosyasıyla ilgili bugün yaptığı açıklamada, ünlü milyarderin mal varlığına el konulduğunu açıkladı.

MALLARI SAVCILIĞIN KONTROLÜNE GEÇTİ

Yarı resmi Mehr ajansının haberine göre, Reisi, 'Zencani'nin tanımlanan mal varlığına el konularak savcılığın kontrolü altına alındığını' belirtti.

BORCUNU GERİ ÖDEMEDİĞİ İÇİN EL KONULDU

Reisi, Zencani hakkındaki esas konunun iş adamının Petrol Bakanlığı'na olan borcu ve bunun geri ödenmesi meselesi olduğunu ifade etti.

MAL VARLIĞININ LİSTESİNİ YARGIYA VERDİ

Konuyla ilgili başka bir açıklamada Yargı Sözcüsü Gulam Hüseyin Muhsini Ejei'den geldi.

Zencani'nin yurt içi ve yurt dışında bulunan mal varlığı listesini kendilerini ilettiğini ifade eden Ejei, 'Yaptığımız ilk incelemede işadamının sunduğu liste, borcunu karşılaması için yeterlidir' dedi.

2 MİLYAR EURO BORCU OLDUĞU İFADE EDİLİYOR

İran makamları Zencani'nin petrol satışından dolayı devlete 2 milyar euronun üzerinde borcunun olduğunu belirtiyor.

İran basını, ünlü milyarderin, Petrol Bakanlığı'na olan borcunu ödemediğinden ve rüşvet vererek ödendiğine dair sahte belgeler düzenlediğinden dolayı tutuklandığını kaydediyor. Zencani'ye yönelik başka suçlamalar da yönletilmektedir.

ZARRAB'IN ORTAĞI OLDUĞU SÖYLENMİŞTİ

Zencani'nin, Türkiye'deki 17 Aralık operasyonu kapsamında tutuklanan İran asıllı işadamı Rıza Sarraf'ın İran'daki ortağı olduğu söyleniyor. Zencani, yaptığı savunmalarda, Sarraf'la çalıştığını kabul etmiş ancak kendisiyle yaptığın ticaretin tamamen yasal zeminde olduğunu ifade etmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196