Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) beyaz gelinlik Musa Karagöz Arıza kodu okuma Uçan Balon

Reza bir hafta önce ehliyet değiştirmiş!!

17 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınan , yolsuzluk ve rüşvet ile suçlanıp tutuklanan Ebru Gündeş'in eşi ünlü iş adamı Reza Zarrab gözaltına alınmadan 1 hafta önce ehliyetini değiştirip Türk ehliyeti yapmış.

Reza bir hafta önce ehliyet değiştirmiş!!
Türkiye’yi sarsan 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda tutuklanan İranlı işadamı Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) gözaltına alınmadan bir hafta önce ehliyetini Türk ehliyetine çevirdiği ortaya çıktı.

Bu işlem için korumalarıyla birlikte emniyet müdürlüğü binasına gelen Rıza Sarraf’ın kısa sürede işlemlerini tamamlayarak ayrıldığı öğrenildi. Rıza Sarraf’ın emniyetteki işlemlerinin hızlandırmak için aracılık yapan üst düzey bir emniyet yetkilisinin ise 17 Aralık operasyonundan hemen sonra görevinden alındığı öğrenildi.

Halen cezaevinde bulunan Rıza Sarraf’ın operasyon yapılmadan bir hafta önce Gayrettepe’de bulunan Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’ne gelerek İran ehliyetini Türk ehliyetine çevirdiği ortaya çıktı.

Üst düzey bir emniyet yetkilisinin aracılığı ile emniyet müdürlüğü binasına giriş yapan Rıza Sarraf’ın yanında iki koruması olduğu belirtildi. Şube müdürlüğünde İran ehliyetini Türk ehliyetine çevirmek için gerekli prosedürlerin yerine getirilmesini bekleyen Rıza Sarraf’ın yaklaşık bir saat sonra binadan ayrıldığı öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196