Öne Çıkanlar Futbol ERV Nene Hatun kadıköy Bilecik Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Reyhanlı saldırganları savunma yapmaya hazır değil!

2013 yılında 52 kişinin ölümüne neden olan Reyhanlı saldırısının sanıklarının yargılanması başlandı. Sanıklar hakkında 53'er kez ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılırken sanıklarına 10'u savunma yapmaya hazır değiliz diyerek ifade vermediler.

Reyhanlı saldırganları savunma yapmaya hazır değil!
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te çifte araçla düzenlenen ve 52 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan bombalı saldırıyla ilgili 33 sanığın yargılamasına başlandı.

Adana 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davaya, tutuklu sanıkların yanı sıra ölenlerin yakınları da katıldı. Kimlik tespitinin ardından mahkeme başkanı, sanıklara yöneltilen suçlamaları hatırlattı. Ardından sanıkların savunmasına geçildi.

Eylemi planladığı öne sürülen Mihrac Ural, saldırıyı düzenlediği ileri sürülen Nasır Eskiocak ile birlikte 9’u tutuklu, 7’si firar, 2’si tutuksuz 17 sanık hakkında 53’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 3 bin 597’şer yıla kadar hapis cezası istendi.

Suçlamaları kabul etmediler

Davanın ilk duruşmasında, sanıklardan Nasır Eskiocak ile bazı sanıklar “Savunma yapmak için hazır” değiliz diyerek ifade vermedi. Savunma yapan sanıklar da hem suçlamaları, hem de daha önce verdikleri ifadeleri kabul etmedi. Patlatılan araçları kendi üzerine satın alan sanık Mehmet Genç, eylemden haberinin olmadığını ileri sürdü. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına ve Hatay Valililiği’nden ihbarla ilgili soruşturma yapılıp yapılmadığı konusunun sorulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.


Bir numaralı sanık Eskiocak

Reyhanlı’daki saldırının bir numaralı sanığı olduğu iddia edilen Nasır Eskiocak ile diğer sanıklar “Savunma yapmak için hazır değiliz” diyerek ifade vermedi. Mayıs 2013’te yaşanan iki ayrı saldırıda toplam 52 kişi hayatını kaybetmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196