Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos Futbol çanakkale

Ramazan topu elinde patlayınca 3 parmağı koptu

Kırklareli Belediyesi'nde Ramazan iftar topunu patlatan görevli 48 yaşındaki Yalçın Karayün önceki gün çok talihsiz bir olay yaşadı.İftar için ramazan topunun fitili yakın yerden ateş alması sonucu sol elinden yaralandı. Sol elinin 3 parmağının kopması üzerine Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Karayün, yaklaşık 9 saat süren başarılı bir operasyon geçirdi.

Ramazan topu elinde patlayınca 3 parmağı koptu
 Ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Balta, hastanın sol elinde 3 parmağının kopuk ve ciddi kırıklar ve doku hasarları olduğunu belirtti. Hasta Karayün'ü acil ameliyata aldıklarını dile getiren Balta, "Ameliyatımız yaklaşık 9 saat kadar sürdü. Bütün bağları, kemiklerini ve damarlarını tekrardan onardık. Elindeki kopan parmağı yerine takıldı. El bileğindeki kemikler yerine dizildi. Şu an sağlık durumu, parmakları da yaşıyor, iyi Allah şükür. Çok zor bir ameliyat oldu bizim açımızdan, çünkü çok parçalı dokular vardı ama değdi diye düşünüyoruz. Hasta da çok mutlu şu anda parmak fonksiyonları, takipleri devam ediyor. Tabi bu parmakların yerine takılması sonrası yaklaşık 6 ay, 1 yıl kadar fizik tedavisi devam edecek hastamızın. Sonrasında yüzde 70-80 oranında fonksiyonlarında geri kazanım bekliyoruz. Sol eli olduğu için biraz daha şanslı, rehabilitasyonu kolay olacak diye düşünüyoruz. Hastamızı artık burada takibe alacağız" dedi.
Yalçın Karayün ise, "Beni kimse merak etmesin sağlık durumum iyi, doktorlarıma çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun" şeklinde konuştu.

Karayün'ün Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde takipleri devam ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
esra arsalan 5 yıl önce

Allah sifa vrrsin insallah

banner187

banner196