GÜNCEL:
Prof. Dr. Mazhar Bağlı: Kendi öğrencilerini bile dinlemişler!
KON TV’de Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Danışmanı ve Köşe Yazarı Serdar Arseven’in sorularını yanıtlayan AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı dikkat çeken açıklamalarda bulundu.


Yerel seçimlerin öncesini ve sonrasını değerlendiren Prof. Dr. Mazhar Bağlı paralel yapıyı işaret ederek yapılan yerel seçimlerin diğer seçimlerden çok önemli olduğunu söyledi. Prof. Dr. Bağlı: “Bu seçimlerde paralel yapı faktörü balansı bozabilir gibi geldi. Ama AK Parti yine zaferle çıktı. Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan yükü sırtladı ve götürdü. Yükü paylaşanlar illaki oldu ama genel olarak Başkanımız yükü üstlendi. Bu Gülen çetesinin nasıl bir değere bağlı olduğunu bir türlü anlayamıyorsunuz. Sayın Başbakan’ın söylediği gibi bu bir milli mücadeledir. Herkes üzerine düşeni yapmalıydı ve yaptı da.” dedi.

Şu gerçeği görmemiz gerek. Halkımız son derece ferasetli. Bazıları bunu unuttu ama hatırlatmış oldu. Ciddi bir mühendislik projesi yürütüldü ve halk buna cevap verdi. Toplumun egemen olduğu kurumlarda küçük bir görüş farkı olan kişilerin tutunması mümkün değildi.”

KENDİ ÖĞRENCİLERİNİ DİNLEDİLER

Prof. Dr. Mazhar Bağlı, cemaat evinde kalan öğrencilerin bile dinlendiğini söyledi ve “Bunların evinde kalan bir öğrencinin evini değiştirmek istiyorlar. Bu çocuk da evden ayrılma istemiyor. Hem burada düzenimi kurdum” diyor, hem de “bu ev okuluma yakın” diyor. Bunun üzerine o öğrencinin telefonunu dinliyorlar. Sonra da dinleme tapelerini onun önüne koyarak, şantajla evden çıkartıyorlar.” dedi.

Paralel yapı hakkında dikkat çeken açıklamaları yapan Prof. Dr. Mazhar Bağlı şöyle konuştu: "Bizim bu grup ile ilgili bir rezervimiz vardı. 1980’lerde yaşananları hatırlıyoruz. Ama bu referandum sırasında o kadar canla başla çalıştılar ki biz onlara güvendik. “Demek ki biz yanlış düşünüyormuşuz” dedik. Ama o çalışmaları da kendi yapılanmaları içinmiş. Nasıl bir yapı oldukları yine anlaşıldı."

 
BİRLİK VE KARDEŞLİĞE ÇARPITILAR

Şanlıurfalı olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Mazhar Bağlı çözüm süreci hakkında da açıklamalar yaptı. Mazhar Bağlı: “Bana göre PKK’ya destek olanların istediği Türkiye’yi ayrıştırmak ve etnik temelde bölmekti. Gladyo ve JİTEM gibi hukuksuz uygulamalarda bulunan yapılar buna alet oldu. Ama amaçlarına ulaşamadılar. Geldi geldi toplumsal duyarlılığa ve birliğe çarptı. Geçtiğimiz günlerde Beşir Atalay Bey ile Şırnak Ticaret Odası Başkanı ile görüştük. Ofislerinin nerede olduğunu sorduğumda “İstanbul’da” dedi.  Böyle bir doku uyuşması varken bunu bozmak istiyorlar. PKK Haraç topluyor, yol kontrolü yapıyorlar, özerklik ilan ediyor diyorlar. Yahu PKK bunu şimdi mi yapmaya başladı. 1980’lerden beri aynı şeyleri söylüyorlar. Devlet de onları bu isteklerinden vazgeçirmeye çalışıyor. “ dedi.

ERDOĞAN KÖŞK'E ÇIKMALI

Önmüzdeki aylarda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin görüşlerini dile getiren AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı: "Başbakanımız “Ben Cumhurbaşkanı olacağım” derse gece gündüz çalışırız. Bir başkasını söylese onun için de çalışırız. Ulusalcılığın, paralelciliğin vb. bitmesi için Tayyip Erdoğan’ın halkın oyuyla Cumhurbaşkanlığı’na çıkması gerekmektedir. Ben Tayyip Erdoğan'ın bu hareketin karizmatik lideri olarak kalacağına inanıyorum. İsterse kanarya severler derneği başkanı olsun ama liderliği sürecektir." dedi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

26 Temmuz Cumartesi Günlük Burç Yorumları...
26 Temmuz 2014 Cumartesi Günlük Burç Yorumlarınızı okudunuz mu? 26 Temmuz 2014 Cumartesi günü Burç Yorumlarınız...

Haberi Oku