Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

Park edemezsen ehliyet yok!

Yönetmelikten önce Türkiye genelinde direksiyon sınavlarına ilk girişte başarı yüzdesi yüzde 95 iken, yönetmeliğin uygulanmaya başladığı Temmuz ayından itibaren bu başarı oranı yüzde 72?ye düştü.

Park edemezsen ehliyet yok!
Yönetmelikten önce Türkiye genelinde direksiyon sınavlarına ilk girişte başarı yüzdesi yüzde 95 iken, yönetmeliğin uygulanmaya başladığı Temmuz ayından itibaren bu başarı oranı yüzde 72′ye düştü. Ancak sınavın zorlaştırılmasıyla Türkiye’de de başarı yüzdeleri AB ortalamalarına yaklaştı. Denizli’de 100 kişiden sadece 44′üne ehliyet verildi.

Denizli’de sınava giren 100 kişiden 44′ü ehliyet alabilirken, başarı oranı en düşük iller sıralamasında Denizli’yi Uşak, Manisa, Edirne, Rize, Kahramanmaraş, Aydın, Çanakkale, Afyon ve Kocaeli izledi.

Sürücü Kursları ve Eğitimleri Federasyonu Başkanı Lokman Yıldırım, yaptığı açıklamada, 29 Mayıs 2013′te Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Yönetmeliği’nde değişiklikler yapıldığını anımsattı.

Sürücü adaylarının kalkış sinyalini vermemesi, kemerini takmaması ya da arabayı ilk çalıştırdığında stop ettirmesi halinde sınavın o anda sona erdirilip adayın başarısız sayıldığını belirten Yıldırım, “Yeni düzenlemelerle artık cüzdanda ehliyet dönemi kapandı” dedi.
Yıldırım, yeni düzenlemeyle sınav yapıcıların, denetlendiği bir ortamın oluşturulduğunu da bildirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196