Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Papa giderayak bomba patlattı!

Türkiye'ye ziyarete gelen Papa 3 günlük misafirliğin ardında ülkesine dönmek için yola çıktı. Papa dönüş yolunda yaptığı açıklama ile bomba gibi gündeme düştü.

Papa giderayak bomba patlattı!

Katolik dünyasının lideri sayılan Papa Francesco ülkesine dönerken flash açıklamalarda bulundu. Türkiye'de 3 bulunan ve Anıtkabir, Cumhurbaşkanı, Diayanet İşleri başkanı ve Sultanahmet Cami gibi yerleri ziyeret eden Papa bugün ülkesine dönmek için saat 17.00'de hareket etti. Papa, "Benim esas kalbimde olan, Türkiye-Ermenistan sınırı. Keşke o sınır açılsa, o kadar güzel bir şey olur ki.  Ben o kısımda , sınırların açılmasını kolaylaştırmayan jeopolitik sıkıntılar olduğunu biliyorum, fakat bu halklar arasında uzlaşma olması için dua edelim" diye belirtti .

Papa Francesco, Sultanahmet Camii'nde yapmış olduğu dua ile alakalı   olarak da "Sultanahmet Camii'ne ben turist olarak geldim diyemezdim. Oradaki o muhteşemlikleri gördüm. Müftü de çok fazla iyi açıklıyordu orada neler olduğunu. Kur'an'dan pasajlar okudu, Meryem Temel 'dan bahsetti. O anda dua etmek istedim. Müftüye dua edelim dedim. O da tamam diye belirtti "  ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196