Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Papa bir ilke imza atarak Türkiye'den ayrıldı

Türkiye'ye ziyarete gelen Katolik dünyasının lideri Papa burada ki ziyaretini tamamlayıp saat 17.00’de ülkesine dönmek üzere Türkiye'den ayrıldı.

Papa bir ilke imza atarak Türkiye'den ayrıldı

Papa Francesco Türkiye'ye gelerek Anıtkabir, Cumhurbaşkanı ve Diaynet İşeri Başkanını tek tek ziyaretlerini de yaparak bugün ülkesine dönmek üzere yola çıktı. Birbirlerini karşılıklı aforoz ederek kesin olarak ayrılan Katolik ve Ortodoks dünyasının tekrar birleşmesi yolunda Papa Francesco ve Patrik Bartholomeos İstanbul'da önemli mesaj ve jestlere imza atarak gündeme geldi. İkilinin bu hal ve hareketleri gözlerden kaçmadı. Papa daha sonra özel uçağına binerek ülkesine gitti.

 Papa Francesco'yu Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nden İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Fener Rum Patriği Bartholomeos uğurladı.

Alitalia İtalyan Havayolları’na ait Airbus 321 tipi özel bir uçakla bu akşam Türkiye’den ayrılan Papa, kendisini uğurlamak için gelen Fener Rum Patriği Bartholomeus ile havanın yağmurlu ve rüzgarlı olması nedeniyle Devlet Konuk Evi’nin aprona çıkan kapısı önünde vedalaştı. Daha sonra merasim mangasını Türkçe olarak “ Merhaba Asker” diye selamlayan Papa Francesco'yu  uçağın altından İstanbul Valisi Vasip Şahin uğurladı. Papa Francesco uçağın kapısında kendisini uğurlayanlara el sallayarak Türkiye’den ayrıldı.
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeAyrıldıPapa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196