Öne Çıkanlar İstanbul açlık görüldü güreş trafik kazası

Operasyon mağduru bakanlardan ilk açıklama

17 aralıkta gerçekleştirile operasyonda çocuklarının gözaltına alınmasından sonra bakanlıktan istifa etmek zorunda kalan Zafer Çağlayan ile Muammer güler, yerel seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları ziyaretler doğrultusunda sessizliklerini bozdular. Bilindiği gibi iki bakanın çocukları operasyonda gözaltına alınmış ve bakanlarda istifa etmişlerdi

Operasyon mağduru bakanlardan ilk açıklama
Yolszuluk operasyonun Zafer Çağlayan ile Muammer Güler'n oğlu tutuklanmış, iki eski bakan görevlerinden istifa etmek zorunda kalmışlardı. şimdiye kadar hiç bir açıklama yapmayan ikili AK Parti'nin seçim çalışmalarında konuştu ve aklanmadan çıkmayacaklarını söyledi.


Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında oğlu tutuklanan Ekonomi Bakanlığı görevinden istifa eden AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan ile Eski İçişleri Bakanı Mardin milletvkili Muammer Güler, günler sonra ilk açıklamalarını yaptılar.

Ekonomi Bakanlığı görevinden 17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk operasyonun ardından istifa eden Ak Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, bugün partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı.

İstifasından sonra seçim bölgesine ilk kez gelen Çağlayan, "Zafer Çağlayan kardeşinizi Türkiye’ye kurban etmeye çalışıyorlar. Bu kardeşiniz, ülke üzerinde oynanan oyunlara karşı durmak için, bu ülkeyi faiz lobisine teslim etmek isteyenler için, Türkiye’nin geleceği için, eğer kurban olması gerekiyorsa, Zafer Çağlan Türkiye’ye de sizlere de kurban olsun" dedi.

Mersin’de AK Parti’nin belediye başkan adaylarının tanıtımı için kente gelen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, partilileri tarafından coşkuyla karşılandı. AK Parti seçim otobüsüyle Mersinlileri selamlayarak aday tanıtımının yapıldığı Edip Buran Spor Salonu’na geçen Çağlayan burada da, 'Mersin seninle gurur duyuyor' sloganları ile karşılandı.

Çağlayan yaptığı konuşmada hukuki bir sürecin devam ettiğini belirterek kirli bir oyunun oynandığını söyledi. Çağlayan, "Şu anda hukuki bir süreç devam ediyor. Ben dahil olmak üzere, bazı bakan arkadaşlarımız, evlatlarımız ve çalışanlarımız üzerinde kirli bir oyun düzenleniyor. Sizler beni tanıdınız, bu kardeşiniz Zafer Çağlayan; bu ülkede 20 yıl sanayicilik yapmış, sıfırdan gelmiş, varlığı yokluğu görmüştür. Bu ülkede yüzlerce insanın çalıştığı fabrikalar kurmuş, 13 yıl Ankara Sanayi Odası Başkanlığı yapmış, uzun yıllar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkan vekilliği yapmıştır. 20 yıldır kamuoyu önünde, basının önünde olan bu kardeşinizin gizli saklı bir işi olabilir mi soruyorum size."

BAŞINIZI ÖNE EGECEK BİR ŞEY YAPMADIM

Kimseye verilecek bir hesabının ve korkusunun olmadığını söyleyen Çağlayan şöyle konuştu:

"Değerli kardeşlerim; 56 yaşına gelmiş, 10 yıl önce kalp krizi geçirmiş, kalbi durmuş, yeniden hayata döndürülmüş, Allahtan başka hiç kimseden korkusu ve hiç kimseye verilecek hesabı olmayan bir kardeşiniz olarak konuşuyorum. Zafer Çağlayan; ne ailesini, ne partisini, ne kardeşlerini, ne çalışanlarını, ne de canı kadar sevmiş olduğu Mersinlilerin başını öne eğecek bir şey yapmadı, yapmayacaktır. Geçenlerde Başbakanımız söyledi, 'Abdestimizden de, namazımızdan şüphemiz yok.' Allaha bir can borcumuz var. Onu da Allah verdi, Allah alır."FAİZ LOBİSİNİN ÖNÜNDE ASLANLAR GİBİ DURDUMİş ve siyasi yaşamı boyunca çalıştığını, Türkiye için hizmet ettiğini söyleyen Çağlayan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kardeşiniz ne yaptı? Evet söylüyorum size suçlarımı. Ben bu ülkede 27 yıl sanayicilik yaptım. 13 yıl Ankara Sanayi Odası Başkanlığı yaptım. 6.5 yıl şerefle 3 ayrı bakanlık yaptım. Mersinlilere hizmet ettim. 2009 yılında Devlet Bakanı olduğum dönemde, Türkiye’nin 102 milyar dolarlık ihracatını, 152 milyar dolara çıkardım. Ben ülkemize dünyanın her yerinden yabancı yatırımcılar getirdim. Faiz lobisinin önünde aslanlar gibi durdum. Bu kardeşiniz 6.5 yıllık bakanlığının 2.5 yılını evinden uzakta dünyanın 102 ülkesinde geçirdim. Bu kardeşiniz, Türkiye’de istihdam olsun diye uğraştı. Bu yaptıklarımızdan birilerinin ayağına bastık. Faiz lobisinin, Türkiye’nin kanını sömürmeye alışmış olan insanların ayağına bastık. Ama bu kardeşiniz hangi görevde olursa olsun, Allah can verdiği müddetçe, faiz lobisinin damarlarına basmaya devam edecektir. Zafer Çağlayan kardeşinizi Türkiye’ye kurban etmeye çalışıyorlar. Bu kardeşiniz bu ülke üzerinde oynanan oyunlara karşı durmak için, bu ülkeyi faiz lobisine teslim etmek isteyenler için Türkiye’nin geleceği için eğer kurban olması gerekiyorsa, zafer çağlan Türkiye ye de sizlere de kurban olsun."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196