Öne Çıkanlar restoranlar ziyaret iş güvenliği paketi çanakkale şemdinli

O ölümsüzlüğün sembolü: Kemal Sunal

Efsanevi oyuncu Kemal Sunal'ı kaybedişimizin 14. yıldönümü. Türk sinemasının duayen sanatçısı Kemal Sunal, gün geçtikçe her gün biraz daha özleniyor. İnek Şaban olarak girdiği hayatımıza gol kralı, meraklı köfteci, orta direk Şaban gibi sayısız tiplemeyle gönüllerimizde yer edindi. 14 yıl önce 3 Temmuz'da son filmini çekti, son kez hayranlarının karşısındaydı Kemal Sunal... Milyonları, ailesini, sevenlerini, bizi bırakıp gitti... Milyonları yasa boğdu ölümü... Aradan ne kadar uzun zaman geçerse geçsin o hep gönüllerimizde. Küfür etmek bile bu kadar güldürebilirdi insanları... O ölümsüzlüğün sembolü...

O ölümsüzlüğün sembolü: Kemal Sunal

 Yeşilçamın efsanevi komedyen oyuncusu Kemal Sunal'ın aramızdan ayrılışının 14. yıldönümü. Aradan yıllar geçse de onun yeri hiç doldurulamadı. O hayatımıza İnek Şaban olarak girdi. Meraklı köftesi, kılıbık, KDV Şaban, gol kralı, Avanak Apti, çöpçüler kralı, 100 numaralı adam, bekçiler kralı ve sahte kabadayı oldu kimi zaman... gibi binlerce karakterle gönüllerimizde taht kurdu. "Eşşoğlu eşek" ti onun küfürü, bir küfür ancak bu kadar güldürebilirdi milyonları... Tam 14 yıl geçti son filmini çekmesinin ardından... 14 yıl önce 3 Temmuz'da son kez izleyenleriyle birlikteydi... Bu kez omuzlarda ekranlarımızda yer alıyordu Kemal Sunal. Son kez döndü ve o eşsiz gülümsemesini yaptı milyonlara... Tıpkı canlandırdığı tipleme gibi gönlümüzün "Tosun Paşası"ydı o, paşaların paşasıydı... O yaptığı her işle ölümsüzlüğün sembolü oldu...

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, ölümünün 14'üncü yılında mezarı başında anıldı. Türk sinemasının ehil oyuncusu Kemal Sunal, ölümünün 14'üncü yılında mezarı başında anıldı.

Sunal için Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene, Kemal Sunal'ın anası Saime, oğlu Ali ile kızı Ezo Sunal, yakınları ve sevenleri katıldı. 

Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından Sunal'ın mezarına karanfiller bırakıldı. 

Ali Sunal, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasına büyük hasret duyduğunu söyledi. 

Sunal, 'Onu her yıl daha fazla fazla özlüyoruz. Tesellimiz, babamı her süre yanımızda bunun gibi düşünmek oluyor. Buraya gelince duygular daha öteki oluyor. Söylenen her sözcük ve cümleye cevabım olmaktadır fakat azami tıkandığım gün bugün oluyor. Her yıl babamı anıyoruz. Herkese teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Eskişehir'de Kemal Sunal sergisi açılacak
Eskişehir'de babasıyla ilgili sergi açılacağını dile getiren Sunal, 'Annem, serginin açılışıyla ilgilendiği için Eskişehir'de bulunuyor. Ben de duadan sonra Eskişehir'e, o sergiye bakmaya gideceğim. Umarım Türkiye'nin her yerine Kemal Sunal sergisini ulaştırırız' ifadelerini kullandı.

Sunal, sergide babasının film kostümlerinin, hususi eşyalarının ve aksesuarlarının yer aldığını anlatarak, ehil oyuncunun kendine ve sanatına olan duyarlılığının sergide görülebileceğini söyledi. 

Babasının rol aldığı filmlerin her gün televizyonda yayımlanmasına ilişkin soru üzerine Sunal, filmlerin seyirciyle buluşmasının güzel olduğunu kaydetti. 

Ali Sunal, 'Babamı hayattayken görmemiş gençlerin, küçük çocukların dahi hala babamla gülüyor olması güzel ve huzur verici. Ben ise babamın filmlerini, duygusallaşmanın bir tık ötesine geçtiğim için izleyemiyorum' dedi.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196