Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Mustafa Karaalioğlu'ndan görenden alınma sonrası Şok sözler

Pazartesi gecesi görevden alınmaların yaşandığı Star Medya grubundan kovulan gazeteci yazar Mustafa Karaalioğlu görevden alınmasından sonra ilk kez konuştu. Yaşanan olaylar sonrası Akif Beki'nin sorularını yanıtlayan Mustafa Karaalioğlu'nun yaptığı açıklamalar şok etkisi yarattı. CNN Türk ekranlarına konuk olan Star Medya grubunun eski yöneticisi Mustafa Karaalioğlu'nun görevden alınmasından sonra yaptığı açıklamaların detayları burada.

Mustafa Karaalioğlu'ndan görenden alınma sonrası Şok sözler

Aniden verilen bir karar sonrası görevinden alınan gazeteci yazar Mustafa Karaalioğlu katıldığı bir programda o süreci anlattı. Özellikle son yıllarda Ulusal basında çok fazla değişimin olduğunu söyleyen Mustafa Karaalioğlu'nun CNN Türk ekranlarında konuk olduğu programın detayları burada. Görevden alınışı hakkında konuşan Mustafa Karaalioğlu'nun Akif Beki'ye verdiği ropörtajın detayları burada.

Star Medya Grubu'ndaki görevinden tahsil edilen gazeteci-yazar Mustafa Karaalioğlu, CNN TÜRK'te Akif Beki'nin sunduğu 'Baştan Sona' programına katıldı. Karaalioğlu, Yusuf Ziya Cömert ve Mehmet Ocaktan ile müşterek tıpkı anda neden görevden alındıklarını açıkladı. 'Bu tartışmayı kamuoyu önünde yapmayı tercih etmiyorum' diyen Mustafa Karaalioğlu, 'Görevden alınışın fazla fazla tabii bulunmadığı açık' dedi.

Karaalioğlu, Ocaktan ve Cömert ile müşterek görevden alınmalarıyla ilgili 'Biz çalışanız, başkaları da patrondur. Patronun bizimle iş kararı bulunduğu benzeri çalışama hakkı da var. Benimle müşterek benim dışımda başka insanlarla da çalıştılar. Ben gruba geldiğimde patronum Ethem Sancak'tı gruptan ayrılırken de patronum aynıdır.' dedi.

BU NOKTAYA NASIL GELİNDİ?

'Ben o kurumun bir numaralı yöneticisiydim. Bazı şeyler üstlendiğim mesuliyet sebebiyle perde gerisi denilecek biçimde herşeyi ortaya koymak zorunda değilim.' diyen Karaalioğlu yol ayrımına nasıl gelindiğine ait 'Çok tabii bulunmadığı ortada. Medyada sansasyon yaşatan ayrılmalardan birisini yaşadık. Nasıl oldu konusuna gelince. Biz çalışanlar patron değiştiğinde bizimle iş zorunda değilsiniz dedik, benimle müşterek başka arkadaşlar da bunu yaptı. Benimle müşterek yola devam etmek istediklerini söylediler. Gündemin yoğunluğu ve süreçler sebebiyle bu zaman uzadı. Pazartesi günü de bizim şirketten ayrılmamız kafaca hazır olmadığımız bir şey değildi. Patronun işe alma benzeri işten alma hakkı vardır. Başka biçimde görevden alma olsaydı neler konuşulurdu onu bilmiyorum. Spekülasyon olacak, bireyler bize saldıracak biçimde spekülasyona yol açılacağını ben değil patronlar da düşünmemişlerdir.

'Para ile alakalı iddialar tam olarak düş mahsülü ve iftiradır' diyen Karaalioğlu, 'Bunların bir bölümü biz orda iken dava konusu olmuştu. Bugün hala devam ediyor. Patronlar da bizler de bununla ilgili yargıya gittik. Bize yönelik yıpratma kampanyasının bir gayesi var.' dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196