Öne Çıkanlar Habib Korkmaz Kuş Serisi açlık İstanbul güreş

Müjde İstanbul'a 2 metro hattı geliyor

istanbullular'ı rahatlatacak iki yeni metro hattı daha geliyor. Beyazıt'tan Sultançiftliğine ulaşacak yeni bir metro hattının yanı sıra, Marmaray'ın Anadolu Yakası'ndaki son istasyonundan Kaynarca'ya uzanan bir metro daha geliyor.

Müjde İstanbul'a 2 metro hattı geliyor
istanbullular'a yeni bir hizmet daha geliyor. İstanbullura'a iki yeni metro hattı daha açılarak ulaşım daha kolay hale getirilecek. İstanbullular kara üzerindeki trafik yoğunluğu yerin altından metrolar ile daha kolay daha hızlı daha kısa zamanda istedikleri yere ulaşabilecekler. İstanbul trafiğine her geçen gün yeni yeni projeler hazırlanıyor ve hayata geçiriliyor. İşte İstanbul için yapılacak olan 2 yeni metro hattı ile trafik biraz daha rahatlayacak.
BEYAZIT'TAN SULTANÇİFTLİĞİNE METRO
 
Taksim Yenikapı bağlantısını sağlayan Haliç metro köprüsünün Şehzadebaşı'ndaki istasyonuna bağlanacak yeni metro hattıyla Fatih Fevzipaşa caddesini takip ederek Edirnekapı'dan Sultançiftliği'ne kadar gidilebilecek. İstanbul büyükşehir Belediyesi tarafından proje ihalesine çıkarılan metro hattı, Edirnekapı İstasyonundan geçerek Eyüp merkez'den Düğmeciler, Rami Cuma, Rami, Sarıgöl, Bağlarbaşı, Fevzi Çakmak, Yeşilpınar, Kazım Karabekir, Karayolları Mahalleleri, Yunus Emre, Esentepe, Uğur Mumcu, Cebeci Mahalleleri üzerinden Sultançiftliğine ulaşacak.
 
10 Mart tarihinde ihaleye çıkarılacak proje kapsamında hat üzerinde yapılacak metro sisteminin fizibilite ve etüd çalışması yapılacak.
 
Yeni metro hattı Edirnekapı'dan Sultançiftliğine giden tramvay hattından farklı olarak üç ilçenin merkez ve mahallelerini de dolaşacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196