Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Mirzabeyoğlu: Beynimi kontrol etmek istiyorlar!

Salih Mirzabeyoğlu cezaevinde uzun bir süre geçirdikten sonra bir konferans verdi ve ilgi çok büyük oldu. Ancak Salih Mirzabeyoğlu ilginç açıklamalarda bulundu.

Mirzabeyoğlu: Beynimi kontrol etmek istiyorlar!
 Salih Mirzabeyoğlu kendisinin zihninin uzaktan kontrol edilemeye çalışıldığını ve birçok şey bildiğini söyledi.Cezaevinde geçirdiği 15 senenin peşinden geçtiğimiz temmuz ayında tahliye bulunan ve kamuoyunda ‘Salih Mirzabeyoğlu’ şekilde tanınan İBDA-C örgütünün önderi Salih izzet Erdiş, İstanbul’da 'Adalet Mutlak'a' isimli bir konferansta konuştu. Erdiş'in katıldığı konferansa sıkı katılım dikkat çekti. Salih Mirzabeyoğlu cezaevinde uzun bir süre geçirdikten sonra bir konferans verdi ve ilgi çok büyük oldu. Ancak Salih Mirzabeyoğlu ilginç açıklamalarda bulundu.
Doğan Haber Ajansı’nın haberine göre, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferansta, sıkı alaka itibarı ile merdivenler bile hınca hınç doldu. Bazı yurttaşlar konferansı ayakta dinlemek mecburiyetinde kalırken, salona giremeyen aşırı sayıda şahıs ise Erdiş'i salon dışına kurulan ekranlardan izledi. 


'YAŞASIN KUMANDAN MİRZABEYOĞLU' 
'Herkes için Adalet Platformu' ve 'Yeni Devir Hukukçular Derneği' sebebi ile düzenlenen konferans öncesinde, salona asılan Erdiş ve Necip Fazıl Kısakürek'in resimleri ile 'İstikbal İslamındır' yazılı pankartlar dikkat çekti. İsminin anons edilmesiyle müşterek salondakilerin alkışları ve 'Yaşasın kumandan Mirzabeyoğlu', 'Kumandan nerede biz oradayız' sloganları eşliğinde sahneye gelen Erdiş, kendisini uzun zaman ayakta alkışlayan salondakilere elini sallayarak karşılık verdi. 


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ
Mirzabeyoğlu’nun konferansını izleyenlerden bir tanesi de Cumhuriyet gazetesi yazarı Aydın Engin’di… Engin, bugünkü köşesinde toplantıya ait aşırı enteresan detaylar aktardı. Toplantı başlamadan evvela gazetecilerin “Mirzabeyoğlu’nun tanışmak ve teşekkür etmek üzere geleceği” hususi bir bölüme alındığını aktaran Aydın Engin öyle devam etti: “Bir zaman sonra ise Mirzabeyoğlu’nun biraz gecikeceği, zira şu anda, Haliç Kongre Merkezi’ndeki iş odasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmekte bulunduğu açıklandı. Görüşme talebinin cumhurbaşkanının arzusu üstüne gerçekleştiği de bilgi şekilde gazetecilere aktarıldı.” 


UZAKTAN ZİHİN KONTROLÜ!
Aydın Engin’in aktardığına kıyasla Mirzabeyoğlu, konuşmasının derhal başlarında, daha evvela de medyaya yansımış bulunan şikâyetini yineledi ve “Şu anda sizlere hitap ederken telegram metoduyla beni etkilemeye çalışıyorlar. Telegram biliyorsunuz uzaktan zihin kontrolü demektir. Konuşmam esnasında ağzımdan fevri bir söz çıkarsa bilin ki o söz benim değil, zihnimi uzaktan yönetmek için saldıran telegramcıların sözüdür” dedi. Bu sözler salondan canlı bir “yuh” protestosu ile karşılandı. Ancak salonun “Telegramcılar”a yönelttiği bu protestoyu Mirzabeyoğlu bir el hareketi ile durdurdu ve “Bana bırakın, ben onlarla savaş ederim” dedi.

3 SAAT KONUŞTU
Türkiye'nin yakın tarihinde meydana gelen vakalara yer veren Erdiş, konuşmasında adalet, demokrasi, islam, sosyalizm, felsefe İlim ve teknoloji bunun şeklinde kavramlar üstünde durdu. Erdiş'in, konferansta yaptığı konuşma takribî 3 saat sürdü. Konuşmanın sonunda ise görevliler, salondakilerin Erdiş'in yanına yaklaşmaması için el ele tutuşarak bir koridor oluşturdu. 

22 TEMMUZ'DA TAHLİYE EDİLDİ
Kamuoyunda 'Salih Mirzabeyoğlu' şekilde tanınan ve 'Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek' suçundan idam cezasına çarptırılan ve daha sonra yapılan hukuk değişikliği itibarı ile cezası ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrilen İBDA/C örgütünün önderi Salih İzzet Erdiş, tekrardan yargılanma talebi mahkeme sebebi ile kabule kıymet görüldüğü için konusu için tahliye kararı çıktı. Mirzabeyoğlu, 22 Temmuz'da Bolu F Tipi Cezaevi'nden tahliye edilmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196