Öne Çıkanlar Futbol spor yalova ziyaret haber

Merkel'den Türkiye açıklaması!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'ye tam üyelik öncesi verilen Avrupa Birliği (AB) mali yardımlarının gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Merkel'den Türkiye açıklaması!

Brüksel'de süren AB Liderler Zirvesi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Merkel, Türkiye'de insan haklarına ilişkin durumun kabul edilemez olduğunu söyledi ve Türkiye'ye AB'ye katılımıyla bağlantılı olarak verilen fonların azaltılması gerektiğini vurguladı fakat NATO müttefiki olan ülkeyle “köprüleri yıkmak” istemediğini dile getirdi. 28 üyeli birlikte Türkiye’nin 2005’ten bu yana süren üyelik müzakerelerini tamamen bitirmek gibi bir fikir birliği olmadığını aktaran Merkel Türkiye’yle görüşmelere devam etmek istediğini söyledi ve sığınmacı akınındaki yardımları için Türkiye’den övgüyle bahsetti.

Merkel, Türkiye'nin "gümrük birliğini güncellenmesi"ne ilişkin taleplerinin görüşülmesini de istemediklerini vurguladı.

Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci geçtiğimiz yıl gerçekleşen darbe girişiminin ardından gazeteci ve insan hakları çalışanları da dahil çok sayıda kişinin tutuklanmasının ardından yavaşlamıştı. Hükümetin darbe girişimi sonrasında tutukladığı kişiler arasında Alman vatandaşları da bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196