Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması bursa

Mayıs sonu Türkiye'de! Rusya'dan kritik ziyaret

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev'in İstanbul'da yapılacak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİÖ) Zirvesi'ne katılacağı açıklandı.

Mayıs sonu Türkiye'de! Rusya'dan kritik ziyaret

Rusya hükümeti, Rusya Başbakanı Medvedev'in 22 Mayıs'taki KEİÖ Zirvesi'ne katılacak Rus heyetine başkanlık edeceğini duyurdu.

"KEİÖ ÖNÜNDEKİ HEDEFLER ELE ALINACAK"

Zirvede üye ülkeler arasındaki işbirliğini artırma, sınır ötesi karayolu, deniz ve enerji altyapısının geliştirilmesi de dahil olmak üzere KEİÖ önündeki hedeflerin ele alınacağı belirtilen açıklamada, tarafların yenilebilir enerji, enerji etkinliği, yeşil teknoloji, KOBİ'lerin kalkındırılması, bölgesel ve belediye yönetimi, bölge ülkelerinin ihracat potansiyelinin artırılması gibi konulardaki projeleri görüşmeye devam edeceği kaydedildi.

ERDOĞAN, PUTİN'İ DAVET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Mayıs'ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı görüşmede, Putin'i 22 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak zirvede ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyacaklarını söylemişti.

KEİÖ, 1992 yılında Karadeniz'e kıyıdaş ülkelerin bir araya gelmesiyle İstanbul'da kurulmuştu. Bu yıl, örgütün 25. kuruluş yıldönümü yine İstanbul'da kutlanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196