Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) Bursa Büyükşehir Belediyesi atölye Musa Karagöz az ışık

Manisa'da iş yerinde müzik dinleyen yandı! Kapı kapı dolaşıp ceza...

MÜYAP avukatları Manisa'da kapı kapı dolaştı ve müzik dinleyen esnafa ceza yazdı. İş yerlerinde müzik dinleyen esnaf neye uğradığını şaşırsa da bin 500 lira ceza almaktan kurtulamadı.

Manisa'da iş yerinde müzik dinleyen yandı! Kapı kapı dolaşıp ceza...
Gerekçe olarak da MÜYAP'a telif hakkı ödememeleri gösterildi. Uygulamaya tepki gösteren ve eğlence mekânı işletmediklerini belirten esnaf, cezaların adil olmadığını söyledi. MÜYAP aynı gerekçeyle 2013 yılının Haziran ayında denetim yapmış ve TV'de müzik kanalı izleyen ayakkabı dükkanı sahibi Nurten Topbaş ile giyim dükkanında radyo dinleyen Mustafa Erşahin mahkemelik olmuştu. Manisa 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 28 Ocak'ta sonuçlandığını dile getiren Topbaş, bin 500 lira ceza ödediğini ifade etti.

Davayla ilgili bilgi veren avukat Gözde Aloğlu, Telif Hakları Yasası'nda hukuki boşluk olduğuna dikkat çekti. Hükmün açıklanması geri bırakıldığı için kararı temyize götüremediklerini kaydeden Aloğlu, “Eğlence mekanları için işyerinde müzik dinlemekten menfaat elde etme şartı aranıyor. Bizim müvekkillerimizin böyle bir durumu yok. Müzik dinlenmesi için izin alınması gereken işyerleri arasında sayılmıyor.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196