GÜNCEL:
MALEZYA'NIN KAYIP UÇAĞINDAN İLK HABER!
8 Mart tarihinde kaybolan Malezya uçağından haber var! Avustralya Başbakanı Tony Abbott kayıp Malezya uçağına ait olma ihtimali olan iki parça bulduklarını söyledi! Kayıp Malezya Uçağı nerede? Kayıp Malezya uçağında haber var mı? Kayıp Malezya uçağını kim kaçırdı? Kayıp Malezya uçağında ölen var mı?


Avustralya Başbakanı Tony Abbott, Hint Okyanusu'nun güneyinde kayıp Malezya uçağına ait olma ihtimali olan iki parça bulunduğunu açıkladı.Avustralya Başbakanı Tony Abbott parlamentoda soru cevap oturumunda yaptığı açıklamalarda Hint Okyanusu'nun güneyinde yeni ve güvenilir bilgilerin eline geçtiğini kamuoyuna duyurdu.


Avustralya'ya ait olan Orion uçaklarının, bahsedilen parçaların bulunduğu bölgeye doğru yönlendiğini dile getiren Abbott, parçaların uçak ile bağlantısının olmayabileceğini de aktardı. Avustralya Başbakanı Abbott, görülen parçaların detayları konusunda bir açıklama yapmadı.


Kuala Lumpur-Pekin seferini yaptığı sırada 227 yolcu ve 12 mürettebatıyla kaybolan Boing-777 tipi Malezya yolcu uçağının akibeti bilinmiyor.


MALEZYA'YA AİT KAYIP UÇAKTAN HABER VAR!PARÇALARDAN BİRİ 24 METRE UZUNLUĞUNDA


Avustralya Deniz Güvenliği Kurumu Sözcüsü John Young, yaptığı açıklamada, Hint Okyanusu'nun güneyinde uydu tarafından belirlenen 2 parçadan birinin 24 metre büyüklüğünde olduğunu belirtti.


Young, kayıp uçağa ait olma ihtimali olan ve uydudan belirlenen iki parçayı bulmak için, bölgeye 4 uçağın gönderildiğini yerel saatle 16.00'da yola çıkan uçakların 4 saat sonra 20.00 sularında bölgeye ulaşacağını söyledi.


PARÇALAR GEMİLERDEN DÜŞMÜŞ OLABİLİR


Young, parçaların kayıp uçağa ait olup olmadığı konusunda bölgeye ulaşıp, parçaları alıp inceledikten sonra detaylı bilgi verebileceklerini ifade etti.
''Parçalar bölgeden geçen bir gemiden düşmüş de olabilir, bundan ancak parçaları inceledikten sonra emin olabiliriz'' diyen Young, bölgede havanın normal ancak görüş mesafesinin biraz düşük olduğunu bildirdi.

Young, ''Uydudan resimleri görülen parçalar üzerinde herhangi bir renk veya iz var mı'' sorusuna, ''Herhangi bir şey görünmüyor'' diye cevap verdi.

Avustralya Deniz Güvenliği Kurumu Sözcüsü Young, ABD ve Yeni Zelanda ile yürüttükleri arama çalışmalarına katılmak isteyen ülkeler olduğunu belirterek, bu ülkeleri beklemeye aldıklarını, gelişmelere göre ihtiyaç duyulduğunda arama çalışmalarına bu ülkelerin de katılabileceğini dile getirdi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Tanımadığı kıza numarasını vermek istedi...
Konya, Meram'da tanımadığı kıza numarasını vermek isteyen kişiyi kızın erkek arkadaşı bıçaklayarak...

Haberi Oku