Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

Köprülerde HGS ve OGS ortak geçişleri başladı

İstanbullu'nun trafik çilesi bitiyor mu? Yeni yapılan uygulamaya göre artık Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden HGS ve OGS ortak geçişleri sağlanabilecek.

Köprülerde HGS ve OGS ortak geçişleri başladı
Yeni yapılan uygulamayla Fatih Sultan Mehmet köprüsü artık ortak geçiş olacak. Test olarak başlatılan süreçte, HGS ve OGS gişeleri birleştirildi ve ortak geçiş başladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan açıklamay göre, Fatih Sultan Mehmet köprüsünde ortak geçişler başlatıldı. HGS ve OGS gişeleri birleştirilerek geçişler ortak olacak. Bugün saat 12.00'den itibaren başlayacak uygulamanın sonuçlarına göre Boğaziçi Köprüsü ve Mahmutbey gişelerinde de aynı uygulamaya geçilecek. Yapılan bu çalışmanın trafiği rahatlacağı düşünülüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Söz konusu çalışmaların, yıl sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Elvan, uygulamanın özellikle gişe önlerinde şerit değiştirmeden kaynaklanan sıkışıklığı azaltacağına, trafik güvenliğine de önemli katkı sağlayacağına işaret etti. Yeni uygulanacak sistem ile OGS ya da HGS geçiş sistemlerinden birine sahip olan aboneler, istediği gişeyi serbestçe kullanabilecek. Eskiden cezalı olarak nitelendirilen geçişler, bundan sonra abonelerin sahip olduğu karttan düşülecek ve herhangi bir cezai işleme uğramayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196