Öne Çıkanlar otomotiv göçük Fenerbahçe Futbol balıkesir

Köpeği kurtarmak için canından oldu

İzmir'in Buca ilçesinde haftasonu eşi arkadaşları ve köpeği ile haftasonu kahvaltısına giden 28 yaşındaki Cihangir Enkçü havuzun dibine batan köpeğini kurtarmak için havuza girdi anncak yüzükoyun su üzerine hareketsiz halde çıkan Enkçü, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Köpeği kurtarmak için canından oldu

 İzmir'in Buca ilçesinde haftasonu eşi arkadaşları ve köpeği ile  haftasonu kahvaltısına giden 28 yaşındaki Cihangir Enkçü havuzun dibine batan köpeğini kurtarmak için havuza girdi anncak yüzükoyun su üzerine hareketsiz halde çıkan Enkçü, elektrik akımına kapılarak  hayatını kaybetti. Olay, önceki pazar günü Buca Belenbaşı köyünde vuku buldu . Bir gıda firmasının satış bölümünde çalışan Cihangir Enkçü (28), hafta sonu kahvaltısı için eşi Sehen Enkçü, 6 arkadaşı ve çok fazla sevdiği labrodor cinsi Nigra isimli köpeği ile Belenbaşı’nda bir kahvaltı salonuna gitti. Enkçü ve arkadaşları kahvaltı icra ederken , köpek havuza girdi. Yarım saate kadar havuzda oynayan köpek daha akabinde havuzdan dışarı çıktı. Sahibi Cihangir Enkçü tarafından kurulandı. Köpek daha akabinde bir daha havuza girdi.
İlk havuza girdiğinde kendi kendine Oyun oynayan ve sevimli tavırları ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan Nigra, ikinci defa havuza girdiğinde bir anda havuzun dibine çökerek gözden kayboldu. Köpeğin havuzun dibine çöküşünü gören Cihangir Enkçü de hemen tişörtünü çıkarıp köpeğini kurtarmak için havuza girdi. Şayet Enkçü, suya girer girmez yüzü koyun olarak su üstünde kaldı. Enkçü’nün hareketsiz kalmasından şüphelenen arkadaşları, Cihangir Enkçü’yü kurtarmak için elini havuza soktu. Bir anda elektrik akımına kapılan arkadaşı elini sürat ile geri çekti. İşletme sahiplerinin ve diğer müşterilerin yardımıyla Cihangir Enkçü köpekle beraber havuzdan çıkartıldı. Durumun bildirilmesi ile gelen sıhhat ekipleri Cihangir Enkçü’yü Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ne, köpeği ise işletme sahipleri veterinere götürüldü.
HASTANEDE KURTARILAMADI
Cihangir Enkçü, hastanede gercekleşen tüm müdahaleye karşın kurtarılması başarılamadı . Eşi Seher Enkçü de çok fazla sevdiği bir senelik eşinin ölüm haberiyle yıkıldı. Kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan Cihangir Enkçü’nün cesedine gercekleşen ön otopside, ilk belirlemelere göre elektrik akımına kapılıp yaşamını kaybettiği öğrenildi. Enkçü’nün cesedinden alınan parçalarla yapılacak olan detaylı otopsi ile kesin ölüm nedeninin belirleneceği öğrenildi. Ailesi tarafından Enkçü’nün cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morgundan alınırken defnedilmek üzere memleketi Tekirdağ’a götürüldü. Bu arada köpeklerinin öldüğü öğrenildi.
Olayla alakalı Jandarma ekibi tahkikat başlattı.
Anahtar Kelimeler:
IzmirKöpekBucaHavuz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196