Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

KOM uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadı!

Bir çok kişinin ölümüne sebep olan ve ebeveynlerin korkulu rüyası uyuşturucu tacirleri büyük bir operasyon ile yakalandı. Uyuşturucu tacirleri Mayıs ayından bu yana takip ediliyordu. Yalova Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şubesi (KOM) ekipleri yaptıkları başarılı operasyon ile 19 uyuşturucu tacirini gözaltına aldı

KOM uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadı!

 Yalova Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şubesi (KOM) ekipleri uzun süredir peşinde olduğu kişileri yakaladı. Bir çok ciğerin yanmasına sebep olan uyuşturcuyu ellerinde bulunduranlar uzun bir takip sonucu yakalandı. Yalova'da 15, İstanbul'da 2 ve Kocaeli'nde de 1 olmak üzere üç ilde 20 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yapıldı.

Yalova Emniyeti KOM Şubesi ekipleri, uyuşturucu ile mücadele kapsamında üç ilde eş zamanlı operasyon yaptı. Edinilen bilgiye göre; uyuşturucu madde ticareti yapmak, kullanmak maksadı ile uyuşturucu madde bulundurmak ve birçok asayiş suçlarından çok sayıda kayıtları bulunan bazı şahısların, gizlilik içerisinde Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunan umuma açık yerlerde ve değişik noktalarda gençleri zehirledikleri yönünde elde edilen bilgilerden yola çıkılarak Mayıs ayından itibaren şahıslar takibe alındı. 

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde KOM Şube Müdürlüğü’nün yaklaşık 6 aydır sürdürdüğü çalışma sonucu toplam 35 ayrı uyuşturucu madde ticareti olayı tespit edildi. Bu kapsamda 20 ayrı adrese operasyon yapıldı. Sabah saatlerinde yapılan operasyona 150 polis ile onlarca polis aracı katıldı. Çınarcık olmak üzere il merkezi ile İstanbul ve Kocaeli’nde yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde B.K. (35), E.A. (23), E.D. (20), F.K. (37), İ.Ş. (59), K.T. (38), K.S.O (29), L.K. (55), M.E. (27), O.O. (32), O.T. (20), S.B. (44), S.Ç. (25), K.A. (16), F.K. (22), Ö.D. (21), S.Ç. (36), Ö.G. (34), İ.K. (30) isimli toplam 19 şahıs yakalandı. Şahısların ikametlerinde, araçlarında ve üstlerinde yapılan aramalarda 4 kilo toz esrar maddesi, bir adet hassas terazi, 26 gram bonzai maddesi, 1 adet pala, esrar maddelerinin satımında kullanılan jelatin ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi. 

Yapılan operasyon kapsamında yakalanarak gözaltına alınan şüpheli şahıslar hakkında ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçuyla ilgili hazırlanan tahkikat sonucu şahıslar Yalova Adliyesi’ne çıkartıldı. 

Yalova Emniyeti’nden yapılan açıklamada uyuşturucu madde satan ve kullananlara yönelik operasyonların kararlı bir şekilde sürdürüleceği bildirildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196