Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Kahraman Tuğçe doğum gününde sonsuzluğa uğurlandı

Almanya'da iki Alman kızı Sırplı tacizcilerin elinden kurtaran cesur Türk kızı Tuğçe'nin doğum gününde milyonlar yanındaydı. Sırplı gençten dayak yiyen Tuğçe kaldırıldığı hastanede daha fazla yaşama tutunamamış ve beyin ölümü gerçekleşmişti. Cesur yürek doğum günde sonsuzluğa uğurlandı. Milyonlarca kişi Tuğçe için yaş günü kutlamasına katıldı.

Kahraman Tuğçe doğum gününde sonsuzluğa uğurlandı

Tuğçe  Almanya'da bir Sırp gencinin saldırısı sonucu komaya girdi ve bir süre sonra beyin ölümü gerçekleşti. Ailesinin isteği üzerine Allah'ta umut kesilmez diyip Tuğçe'nin doğum gününe kadar bekletilmesi istendi. 23 yaşına giren Tuğçe Albayrak'ın yaş günü kutlaması iki bini aşkın kişinin katılımıyla yapıldı. Tuğçe'nin cesur yüreği bu dünyadan bir melek kanatlandı dedirtti.

MUM YAKTILAR

Albayrak ailesine destek olmak, şiddete karşı çıkmak ve yaşanılan saldırıya tepki vermek için toplanan kalabalık, bir taraftan Tuğçe için dileklerini yazarken, başka taraftan da dualar ederek gözyaşı döktü. Destek eylemine katılan Almanlar beraberlerinde getirdikleri mumları yakarak destek olurken, Tuğçe'nin arkadaşı da onun sevdiği parçaları piyanoyla seslendirdi.

ORGANLARI BAĞIŞLANACAK

Alman basınının yoğun alaka gösterdiği eylemi birkaç televizyon kanalı canlı olarak yayınladı. Almanya'nın gündeminde ilk sırayı alan olaydan sonra Tuğçe'nin piyano çalan görüntüsü yarım milyon şahıs tarafından izlenirken, Sosyal Medya Sitesi Facebook sayfasını ziyaret edenlerin sayısı çehre bini geçti. Tuğçe'nin ailesi ise Tuğçe'nin organlarının bağışlanacağını belirtti.

ÜZÜNTÜLERİ PAYLAŞTILAR

Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier yaptığı açıklamada, şiddetin hiçbir vakit toplumda yer bulamayacağını ve yaşanılan olayı şiddetle kınadığını, bu tarz olayların yine etmemesini temenni ettiğini belirterek, Albayrak ailesinin üzüntüsünü paylaştığını açıkladı.

Offenbach Belediye Başkanı Peter Schneider ise, kentin hoşgörü ve karşılıklı saygı kültürünün yaşandığı bir belde olduğunu belirterek, Tuğçe'ye yapılan saldırının kabul edilir bir tarafının olmadığını ve olayı nefretle kınadığını açıkladı.

LİYANAT NİŞANI İÇİN KAMPANYA BAŞLATTILAR

Tuğçe'nin öğrencisi olduğu Gießen Üniversitesi'nin Başkanı Joybrato Mukherjee de, Tuğçe'nin cesaretinin karşılığını bu kadar ağır ödemesi karşısında acı çektiğini ifade etti.

Tuğçe'ye Alman Cesaret Liyakat Nişanı verilmesi için başlatılan kampanya da büyük alaka gördü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196