Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Kahraman temizlikçi 7. kattan düşen çocuğu yakaladı!

Eskişehir'de 7. kattan aşağı düşen küçük Ecrin Esen'in hayatını temizlik görevlisi Şükrü Deniz kurtardı. Önce ayakkabılarını düşüren çocuğu ayakkabıların düşmesiyle farkeden Şükrü Deniz çocuğun aşağı düşeceğini anladığı zaman kollarını açıp beklemeye başladı. Metrelerce yükseklikten düşen çocuğu yakalayan Şükrü Deniz'in sağlık durumu iyi ancak minik çocuk hala hastanede.

Kahraman temizlikçi 7. kattan düşen çocuğu yakaladı!

Kahraman temizlik görevlisi 7. katta ki çocuğun düşeceğini anladığı an onu korumak için kollarını açtı. Çocuğu yakalayan temizlik görevlisinin durumu iyi ancak düşen çocuğun hayati tehlikesi olduğu söyleniyor. Küçük çocuğun annesi çalıştığı için ona engelli teyzesinin baktığı söyleniyor.

 Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan Deniz, akşam saatlerine doğru, Cumhuriyet Mahallesi Şahin Sitesi önünde temizlik yaparken binadan çocuk ayakkabılarının düştüğünü gördüğünü söyledi. 

İnsanların camdan ayakkabıyı attığı düşüncesiyle yukarı doğru baktığını ifade eden Deniz, "Ayıp değil mi, niye ayakkabı atıyorsunuz?" diye söylendiğini dile getirdi. "O anda yukarı baktığımızda en üst katta bir çocuk fark ettim" diyen Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çocuk ayaklarını aşağı sarkıttı, mermerden tutunarak sağa sola hareket etmeye başladı. Çocuğun düşeceğini anladım, o anda elimdeki süpürgeyi falan bırakmışım. Çocuk hareketi ile aynı yöne hareket ettim. Çocuk ellerini bıraktı, bende kollarımı açtım, çocuğu tutmaya çalıştım."

"BETON ZEMİNE ÇARPARDI"
Çocuğu tuttuktan sonra çevredeki vatandaşların 112 Acil Sağlık ekiplerine olayı haber verdiğini anlatan Deniz, "112 Acil Sağlık ekipleri, çocuğu götürdüler. Benim sağlık durumum iyi. Çocuk düştüğünde ağlıyordu ama kendindeydi. 3- 4 dakika yerden kalkamadım. Ben olmasaydım Allah korusun direkt beton zemine çarpardı" dedi.

HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR
Ambulansla, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Esen'in hayati tehlikesinin olduğu belirtildi. Bu arada 4 yaşındaki Esen'e, annesi Yaşar Esen işte olduğu için engelli teyzesinin baktığı öğrenildi. (AA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196