Öne Çıkanlar otomotiv göçük Fenerbahçe Futbol balıkesir

İzmir Nisan'da Kar Gördü!

İzmir'de uzun süredir süren sağanak yağışlar bugün kar'a dönüştü. İzmir'in yüksek kesimleri beyaza bürünürken diğer kesimlerde ise yağmur devam etti. İzmir Nisan ayında ilk kez kar gördü.

İzmir Nisan'da Kar Gördü!

Türkiye'yi tekrar etkisi altına alan soğuk ve yağışlar İzmir'de de etkili oldu. Uzun süredir sağanak yağmur görülen İzmir'de bugün yüksek kesimleri beyaza büründü. 

İzmir'de bir süreden bu yana etkili olan yağmur yağışı, havanın soğumasıyla birlikte, sabah saatlerinde yüksek kesimlerde kara dönüştü. İzmir- Manisa karayolunun Sabuncubeli Mevkii'nde de etkili olan kısa süreli kar yağışında, bir olumsuz görülmedi. Yüksek kesimler beyaz örtü ile kaplandı.

İzmir'deki yağmur yağışı, bu sabah özellikle yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı. Kent merkezinde 7 derece ölçülen sıcaklık, İzmir-Manisa karayolu Sabuncubeli Mevkii ile kentin yüksek kesimlerinde sıfır dereceye kadar düştü. Kar ve olası don olayı nedeniyle Karayolları ile trafik ekipleri bölgede önlem aldı. Yüksek kesimler ise beyaza büründü. Kentte kar yağışı, havanın ısınmasıyla yerini yağmura bıraktı.Manisa'daki Spil Dağı Milli Parkı'nda da kar kalınlığının 10 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196