Öne Çıkanlar Futbol spor yalova ziyaret haber

İsrail'den şok uyarı! İsrail vatandaşlarının Türkiye'den ayrılmasını istedi

İsrail hükümeti, yayınladığı seyahat uyarısıyla, DAEŞ'in Türkiye'deki turistik bölgelere saldırılarda bulunabileceğini belirterek, Türkiye'deki vatandaşlarına, mümkün olan en kısa sürede 'Türkiye'yi terk edin' çağrısı yaptı.

İsrail'den şok uyarı!  İsrail vatandaşlarının Türkiye'den ayrılmasını istedi
 İsrail Başbakanlığına bağlı terörle mücadele biriminden yapılan seyahat uyarısının seviyesi 3'ten 'somut tehdit' anlamına gelen 2'nci seviyeye yükseltildi. Terörle mücadele biriminin uyarısında DAEŞ'in veya diğer örgütlerinin Türkiye'deki turistik bölgelere saldırı düzenleyebileceği ifade edildi. Duyuruda, İsrail vatandaşlarına 'Türkiye'ye gitmeyin' uyarısının yanı sıra turistik amaçlı Türkiye'de bulunan vatandaşların da en kısa sürede Türkiye'yi terk etmeleri gerektiği bildirildi. Bu uyarının Türk yetkililerden alınan son bilgiler doğrultusunda yapıldığı ve çifte vatandaşlığı bulunan kişileri kapsamadığı ifade edildi. Alarm seviyesinin 1 olması durumunda ise vatandaşların 'derhal' ülkeyi terk etmeleri istenecekti.
19 Mart tarihinde İstiklal Caddesi'nde düzenlenen terör saldırısında 3 İsrailli ve İranlı turist hayatını kaybetmişti. - TEL AVİV 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196