Öne Çıkanlar Direnmek Burhaniye yerel ürünler Ahmet Can Burcu Ali Haydar Konca

İsmet Berkan gerçekleri anlattı! 'Kabataş olayını gördüm' Şok sözler

Gezi Parkı olayları sırasında bir Ak Partili belediye başkanının gelini olan şahısın göstericiler tarafından darp edildiği ve sözlü tacize uğradığı gündeme gelmişti. Gazeteci İsmet Berkan bu olaya yeni bir boyut ve açıklama getirdi.

İsmet Berkan gerçekleri anlattı! 'Kabataş olayını gördüm' Şok sözler

Geçtiğimiz yaz ayına damgasının vuran Gezi parkı olaylarında başörtülü bir kadının göstericiler tarafından hırpalandığı ve sözlü tacize uğradığı gündeme geldi. Gezi parkı olayları sırasında gündeme gelen bu konu hakkında gazeteci İsmet Berkan yepyeni bir iddia ortaya attı.  Ak Partili bir belediye başkanının gelini olan şahsın Gezi Parkı olaylarında darp edildiği iddiası gündeme gelmiş fakat o görüntüler kamuoyu ile paylaşılmamıştı. Gazeteci İsmet Berkan bu görüntüler hakkında ilk kez konuştu ve konuyu biraz da olsun aydınlattı.

Gezi olayları sırasında türbanlı bir kadının tacize uğrayıp, dövüldüğü iddia edilmişti. Gazeteci yazar İsmet Berkan o videoyla ilgili bir tweet atmıştı. İsmet Berkan Gezi olaylarından 1 yıl sonra konuştu ve Kabataş'ta saldırıya uğradığı iddia edilen başörtülü kadın hakkında yeni iddiaları gündeme getirdi.


Berkan, bir televizyon programında o görüntüleri anlattı. İşte Berkan'ın açıklamaları:


“Görüntü şu. Kabataş'taki iskelenin gişesinin güvenlik kamerası olduğunu tahmin ediyorum. Dolayısıyla bir hayli uzaktan çekilmiş. Nerede gördüğümü söylemeyeyim. Bu haber kaynağını açıklamak olur. Gören çok kişi var. Bu siyasi propaganda malzemelerinden biri. Görüntüde tacize uğradığını söyleyen kadın kucağında bebeğiyle bir kalabalığın arasına giriyor. Boş bir çocuk arabasını da itiyor. Sonra çocuk arabasının devrildiğini görüyorsunuz. Sonra kadın da çıkıyor dışarıya. Görüntü bu.

Ailenin bu konunun yayılmaması için gayret sarf ettiğini ve Başbakan'ın konuyu grup toplantısında dile getirmesine hafifçe bozulduğunu işitmişliğim var. Kimin başına geldiği belli. Yazıldı çizildi. Gazeteci olarak bu konuyla muhattap olmadım. Yazı da yazmadım. Onlarca insan savcılığa davet edildi. Görüntü gösterildi. Ben bu konuda yazı yazmadım. Yazılmış bir yazıyı retweet ettim. Ben bir çaba sarfetmedim bu görüntüyü izlemek için. Tamamen şans eseri bulunduğum yerde birisinin cep telefonunda vardı. Ben de oradan izledim. Tamamen tesadüf...

Bence bu sıradan bir taciz hadisesi. Taciz olayları olduğunda da ben bir kadının beyanını sorgulamayı çok doğru bulanlardan değilim. Benim gördüğüm görüntülerden edindiğim kanaat orada bir şey olmuş. Nitekim kadının ve bebeğinin doktor raporu var. Ezikler, çürükler filan. Bir de çok abartılı şeyler var. Üstleri çıplak, elleri eldivenli, bilmem ne yaptılar filan, onların olabilmesine imkan yok benim izlediğim görüntü...

Zaten bir kere izledim o da aylar önce. Benim o kadar da üstünde durduğum bir şey değil bu. Gezi olayları sırasında her iki taraftan da ortaya o kadar çok yalan atıldı ki.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196