Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

IŞİD saldırdı! Sınırda üstdüzey güvenlik!

IŞİD bildiğiniz gibi eylemlerine devam ediyor bu sefer sınırda bir intahar saldırısı düzenledi. IŞİD bu sefer PYD'ye saldırdı konu ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

IŞİD saldırdı! Sınırda üstdüzey güvenlik!
IŞİD ve PYD arasında ki savaş kızışmaya devam ediyor. IŞİD'in bugünki intahar saldırısı büyük bir gözdağı gibi görünüyor. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ve Kürt yetkililer, IŞİD militanlarının Türkiye tarafından Kobani’ye saldırdığını iddia etti. Şanlıurfa Valisi Küçük  iddiaları yalanladı.IŞİD bildiğiniz gibi eylemlerine devam ediyor bu sefer sınırda bir intahar saldırısı düzenledi. IŞİD bu sefer PYD'ye saldırdı konu ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.
 

Türkiye sınırında Suriye’nin kuzeyindeki Kobani’de IŞİD ile Kürt gruplar arasında devam eden çatışmalar 76. gününde yeniden şiddetlendi. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, IŞİD’in dün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin karşısındaki PKK’nın Suriye kolu PYD’nin elinde tuttuğu noktaya patlayıcı yüklü araçlarla iki intihar saldırısı düzenlediğini açıkladı. Gözlemevi, bomba yüklü araçların Türkiye tarafından geldiğini iddia etti. Gözlemevi yetkilileri, saldırıların ardından çıkan dünkü çatışmalarda IŞİD’in 30’a yakın kayıp verdiğini, PYD’nin kayıplarının da 10’u geçtiğini açıkladı.  Kürt yetkililer de saldırıların Türkiye tarafından gerçekleştiğini iddia etti. Erbil merkezli Rudaw sitesine konuşan Kobani Eşbaşkanı Enver Müslim “IŞİD, Kobani’de bizimle başedemedi, bu sefer Türkiye tarafından bize saldırıyor” diye konuştu.
 

VALİLİK YALANLADI
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise bazı internet sitelerinde çıkan “Vali, IŞİD’in Türkiye topraklarında olduğunu itiraf etti” haberini yalanlayarak böyle bir açıklama yapmadığını ve IŞİD’in Türkiye topraklarını kullanmasının söz konusu olmadığını kaydetti. Bunların provokatif amaçlı haberler olduğunu söyleyen Küçük, “Sınırımızı kullanarak geçiş yapmak isteyen her türlü silahlı güce mani olmaya gücümüz yeter. Şu ana kadar olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır” dedi.
 

‘Saldırılar IŞİD’i zayıflatmıyor’
Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Lübnan’da yayın yapan El Mayadeen televizyon kanalına önceki gün verdiği mülakatta Türkiye’nin sınır kontrollerini sıkılaştırmadığı sürece IŞİD’e yönelik ABD öncülüğündeki koalisyon saldırılarının işe yaramayacağını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196