Öne Çıkanlar yapar 1 Ağır Yaralı sağlık haberleri LANDCOM su kayağı

İnek Şaban 14 Yıl Önce bugün...

Türk sinema tarihine damga vurmuş, yeri doldurulamayan Türkiye'nin İnek Şaban' olarak tanıdığı Kemal Sunal, 14 yıl önce aramızdan ayrıldı. Milyonları ekrana kilitleyen, esprileriyle güldüren ve düşündüren duayen sanatçı Kemal Sunal, ölümünün yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından çeşitli etkinliklerle anılıyor....

İnek Şaban 14 Yıl Önce bugün...

 Türki sinema tarihinin en iyi komedyeni,  Türkiye'nin İnek Şaban'ı olarak bilinen Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde sonsuzluğa uğurlandı. Milyonları ekran başına kilitleyen, esprileriyle güldüren ve dersler veren Sunal sevenleri tarafından unutulmadı. Yıılar geçse de ilk defa izliyormuşçasına milyonları ekrana kilitleyen İnek Şaban, ölümünün 14. yıldönümünde ailesi ve sevenleri tarafından anılıyor...

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, vefatının 14. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.
Kemal Sunal, ailesi ve sevenleri tarafından ölüm yıldönümünde mezarının başında anıldı. Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki anma törenine, Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal, kızı Ezo Sunal, sanatçının annesi Saime Sunal ve yakınları katıldı. Anma merasimine sanatçının eşi Gül Sunal’ın, Eskişehir’de Kemal Sunal Sergisi’nin açılışı nedeniyle katılmadığı öğrenildi.
Kuran-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Sunal, “Bizim tesellimiz onu her zaman yanımızda gibi düşünmek. Şunu fark ettim; 3 senedir Türkiye’nin her yerinden çeşitli misafirlerimiz oluyor. Programımızda konuşuyoruz. Denilen her kelimeye, her cümleye bir cevabım oluyor ama en çok tıkandığım gün bugün oluyor” dedi.
Babası Kemal Sunal’ın her geçen yıl daha çok özlendiğine dikkat çeken Ali Sunal, annesi Gül Sunal’ın Eskişehir’de babası için planlanan sergi açılışına katıldığını, bu nedenle mezarlıktaki anma törenine katılamadığını ifade etti. Ali Sunal, “Annem Eskişehir’de. Eskişehirliler ile babamın sergisini buluşturdu. Ben de buradan duadan sonra Eskişehir’e gideceğim o sergiye bakmaya. Umarım Eskişehirliler beğenir, Türkiye’nin her bölgesine Kemal Sunal’ın sergisini ulaştırırız” şeklinde konuştu.
Anma töreni, ünlü sanatçının mezarı başında okunan dualarla sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196