Öne Çıkanlar Futbol ERV Nene Hatun kadıköy Bilecik Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

İlker Başbuğ her gece ne için dua ediyor?

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Silivri Cezaevi'nden açıklama yaptı. Ergenekon'dan tutuklu olan Başbuğ Başbakan Erdoğan'ın gündeme getirdiği yeniden yargılanma sözleri için 'yeniden yargılanma adil olmalı' derken sağlığı için her gece dua ettiğini de belirtti.

İlker Başbuğ her gece ne için dua ediyor?
Silivri cezaevi’nde tutuklu bulunan Genelkurmay Eski Başkanı İlker Bağbuğ açıklamalarda bulundu.Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklu bulunduğu Silivri cezaevinden seslendi.

Hürriyet gazetsinden Tufan Türenç'in haberine göre,sağlığı hakkında Başbuğ “Bakın burada en önemli olay sağlığınızı korumanızdır. Onun için her akşam sağlığımızın bozulmaması ve sabaha sağlıklı uyanabilmemiz için Allah’a dua ediyoruz. Bir de Bodrum’u, oradaki Meteor Plajı’nın denizini özlüyorum. Tabii ki ailemi, eşimi, çocuklarımı, yakınlarımı özlüyorum.”dedi.

Yeniden yargılanma konusunda ise Başbuğ “17 Aralık çok önemli bir tarih oldu. Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu buraya geldi. Benimle, Balanlı Paşa, Perinçek ve Özkan’la konuştu, önerisini izah etti. Hepimiz formülünü onayladık. Türkiye’de olağanüstü bir dönem var. Buradan olağan önlemlerle çıkılamaz. Onun için Feyzioğlu’nun önerileri olağanüstü bir yol. Yeniden yargılamadan kimse kaçmıyor. Ama yargılama adil olmalı. Çünkü herkes adil yargılama sonunda beraat edeceğine inanıyor. Yargılama adil olsun, tutuksuz olsun istiyoruz. Eğer eski iddianameler esas alınırsa yeniden yargılama da yarar sağlamaz.”
İlker Paşa bir süre susuyor, biraz düşündükten sonra şöyle devam ediyor: “Şunu düşünüyorum, burada 2 yıl geçti. Acaba diyorum ben dışarda olsaydım daha mı mutlu olacaktım? Çünkü burada arkadaşlarım yatıyor. Ben dışarda nasıl mutlu olabilirdim. Bir de benim bu davanın içine sokulmam, davanın ne kadar ciddiyetsiz olduğu gerçeğini ortaya koydu. Bu da yararlı oldu diye düşünüyorum. İşte onun için vicdanen ve ruhen burada daha rahatım.”ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196