Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) beyaz gelinlik Musa Karagöz Arıza kodu okuma Uçan Balon

İlhan İşbilen AK Parti'den istifa ediyor. İşbilen istifasının nedeni ne?

Hakan Şükür ve Muhammed Çetin gibi cemaate yakınlığı ile bilinen Ak Parti İzmir milletvekili İlha İşbilen Ak Parti'den istifa ediyor. İlhan İşbilen cemaatten talimat alarak istifa ettiği kulislerde konuşulurken siyasi isimden bir açıklama gelmedi. İşbilen'in istifası ile AK Parti'den 9. milletvekili de kopmuş oluyor. Peki İlhan İşbilen kimdir?

İlhan İşbilen AK Parti'den istifa ediyor. İşbilen istifasının nedeni ne?
AK Parti'den 9. istifa da geldi. Hükümet - cemaat geriliminde istifa eden milletvekilleri sayısı 9'a yükseldi. son olarak Muhammed Çetin istifa etmiş ve ardından sert sözler sartetmişti. İlhan İşbilen'in neler diyeceği ise merak konusu.

Ak Parti'de bir istifa daha İlhan İşbilen partisinden istifa etti. Ak Parti'de Muhammed Çetin'den sonra İlhan İşbilen de istifa etti. İlhan İşbilen'in istifasını bugün açıklaması bekleniyor. İlhan İşbilen Ak Parti'den istifa etti (İlhan İşbilen kimdir?)

17 Aralık operasyonunun ardından Ak Parti'de yaşanan siyasi dalgalanma sürüyor. İlk isitfa eden isimlerden biri İstanbul milletvekili Hakan Şükür olmuştu. Kütahya Milletvekili İdris Bal, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Burdur Milletvekili Hami Yıldırım da istifa etmişti.

Geçen hafta cuma günü son istifa eden isim de, İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin olmuştu. Cemaate yakın milletvekillerinin istifa için cuma gününü tercih etmeleri dikkat çekiyor. İzmir milletvekili İşbilen, bugün saat 14.30'da Meclis'te basın toplantısı düzenleyecek. İşbilen'in koplantıda Ak Parti'den istifasını açıklaması bekleniyor. İşbilen, Gülen cemaatinin önemli isimleri arasında yer alıyor.

İLHAN İŞBİLEN KİMDİR?

İşbilen'in Meclis albümündeki özgeçmişi şöyle:

İlhan İşbilen, 1 Nisan 1946'da Edirne Uzunköprü'de doğdu. Babasının adı Muharrem, annesinin adı Kadriye'dir.

Sanayici, İş Adamı; İzmir İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümünü bitirdi.

Kamu görevlisi olarak birçok kurumda çalıştı. Manisa Maliye Muhasebe Yüksek Okulu Genel Sekreterliği, Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreter Vekilliği görevlerinde bulundu. Akyazılı Eğitim Vakfı, Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonunda Genel Müdür olarak görev yaptı. Asya Finans Ortaklığı ve Bankanın Murakıplığı ve Türkter Tersanesinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ufuk Mayna Denizcilik Limited Şirketi ile Cezayir'de Türk Maritime Limited Şirketi ve Tersanesini kurdu. EVYAP Holding Yönetim Kurulu Üyesidir. Türk Maritime Yönetim Kurulu Başkanlığı, Oruç Reis Denizciler Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

Orta düzeyde İngilizce bilen İşbilen, evlidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196