Öne Çıkanlar İstanbul görüldü güreş trafik kazası açlık

Hem Suriyeli hem de Yunan taciz etti!

Ege ve suriye sınırında olmak üzere Türk Savaş Uçakları bugün iki kere taciz edildi. TSK'dan yapılan açıklamaya göre radar kilidi muhafaza edilmek suretiyle toplan 1 dk 19 saniye taciz edildi.

Hem Suriyeli hem de Yunan taciz etti!

Türk askeri uçaklarına aynı gün içinde hem Ege hem Suriye sınırında radar kilidi tacizinde bulunuldu.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre dün, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında silahsız olarak keşif gözetleme uçuşu yapan bir deniz karakol uçağına, Yunanistan'a ait iki F-16 uçağı tarafından, iki kez önleme ve toplam bir dakika 19 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu.

Dün ayrıca Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca icra edilen devriye görevi esnasında, bir adet F-16 uçağına Hatay üzerindeyken Suriye'de konuşlu SA-2 füze sistemi tarafından, 30 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu.

Bunlardan ayrı olarak dün dört F-16 ve dört adet F-4E/2020 uçağı ile Akdeniz'in uluslararası hava sahasında, Hatay ve Suriye Batısı, KKTC Kuzeyi ve mücavir bölgelerde eğitim uçuşu icra edildi. Dört F-16 ile de Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu gerçekleştirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196