Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Haydarpaşa Garımızı Aslına Uygun Onarın!!

Haydarpaşa garnda 4 yıl önce meydana gelen yangının yıldönümünde Kadıköy iskelesi meydanında toplanan bir grup garın biran önce onarılmasını istedi.

Haydarpaşa Garımızı Aslına Uygun Onarın!!

Haydarpaşa Dayınışma adlı grup 4 yıl önce meydana gelen yangının yıldönümünde Kadıköy iskele meydanında bir araya gelerek eylem yaptılar. Haydarpaşa garının biran önce onarılmasını istediler. 

"Haydarpaşa Dayanışması" isimli grup, Haydarpaşa Tren Garı’nda çıkan yangının 4. yıldönümü nedeniyle Kadıköy İskele Meydanı'nda toplanarak beraberlerinde getirdikleri meşalelerle Haydarpaşa Garı’na kadar yürüyüş yaptı.
 
Yürüyüş esnasında Ak Parti hükümeti aleyhine çeşitli sloganlar atan grup, daha sonra Haydarpaşa Garı kapısına siyah çelenk bıraktı. 
 
GARIMIZI ASLINA UYGUN ONARIN

Burada "Haydarpaşa Dayanışması" grubu adına bir basın açıklaması yapan Mücella Yapıcı, “Birinci derece tarihi eser olan Haydarpaşa Garı'nda bilimsel, teknik ve hukuki olarak asla uygulanmaması gereken garın fiziksel bütünlüğünü ve güvenliğini tehlikeye sokacak olayın çatı restoran gibi ticari kullanım dayatmasından derhal vazgeçip biran önce garımızı aslına uygun olarak onarılmasını istiyoruz” dedi.

 
Hayrdarpaşa yürüyüşüne CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt de destek verirken, grup yapılan açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196