Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos çanakkale Futbol

Hastaneye gitmek için evinden vinçle çıkarılan 350 kiloluk kadın öldü !

Erzurum'un Merkez Yakutiye İlçesi Şükrüpaşa Mahallesi’nde çocukları ile birlikte 5 katlı apartmanın ikinci katında ikamet eden ve aynı zamanda Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) olan Nebahat Tepe, tedavi altına alınmak için hastaneye kaldırılması gerekti.Ancak Tepe'yi evden çıkarmak kolay olmadı.350 kiloluk Nebahat Tepe, evinden vinç yardımıyla çıkarılıp hastaneye kaldırıldı.Nebahat Tepe, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Hastaneye gitmek için evinden vinçle çıkarılan 350 kiloluk kadın öldü !
 150 kilodan 350 kiloya çıkan ve 5 yıldır yatağa mahkum olan annelerinin bir an evvel tedavi altına alınmasını isteyen çocuklarından Hakkı Tepe, "Annemin bu hali bizi çok üzüyor. 5 yıldır yatağa mahkum yaşıyor. Hiçbir ihtiyacını göremiyor. Nefes almakta güçlük çektiği için oksijen tüpünü yanında bulunduruyor. Annemin hastaneye sevki konusunda 112 Acil Servis, itfaiye ve Sivil Savunma ekipleri bile çaresiz kaldı. Apartmanlara eşya çıkaran asansörleri bile düşündük. Ancak onlar en fazla 250 kiloyu kaldırabiliyormuş. Tutulacak yer olmadığı için annemi 20 kişi bile bir araya gelse yerinden kaldıramıyor. Sedyeye sığmıyor. Tek çare duvarın yıkılması ve annemi taşıyabilecek bir apartın bulunup vinçle indirilmesi" diye konuştu.

Karayolları’ndan emekli olan eşini 5 yıl önce kaybeden Nebahat Tepe, KOAH’tan sonra aldığı ilaçların kendini bu hale getirdiğini ileri sürdü. Biran evvel hastaneye gitmeyi arzuladığını belirten Tepe, "Devletten tek isteğim beni zayıflatması. Bu kiloyla yerimden kalkamıyor, çocuklarımı ve torunlarıma sarılamıyorum. Sokağa çıkıp gezmeyi, alış veriş yapmayı çok özledim. İnsan gibi yaşamak benim de hakkım. Evdeki 3 kızımda benim yüzümden gençliklerini yaşayamıyor" dedi.

VİNÇLE KURTARILDI

KOAH hastası 350 kiloluk Nebahat Tepe’yi evinden çıkarmak için adeta seferberlik ilan edildi. Önce yattığı odanın pencere ve camları çıkarıldı. Apartmanın çevresindeki park halindeki otomobiller bölgeden alındı. Sahibi bulunamayan araçlar da vatandaşlar ve görevliler tarafından ittirilerek uzaklaştırıldı. Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekibi, sepetli yangın merdivenini yanaştırdı. Bu sırada nefes almakta güçlük çeken Nebahat Tepe için sağlık ekipleri tıbbı müdahalede bulundu. İtfaiye aracı Tepe’nin bulunduğu 5 katlı apartmanın üçüncü katına uzandı ancak buradan çıkarılamayacağı anlaşıldı. Mahallede toplanan meraklı kalabalık kadının indirilmesi için sağlam ve büyük bir sedye yapılması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Nebahat Tepe’nin oğulları sanayide sacdan bir sedye yaptırdı. Sedyeye güçlükle yerleştirilen ve üzeri halatla bağlanan Nebahat Tepe, vinç yardımı ile Sivil Savunma ekipleri tarafından büyük bir dikkatle aşağı indirildi. İtfaiye ekipleri binanın altına branda sererek düşme olasılığına karşı önlem aldı. Bu sırada Tepe’nin oğulları annelerinin yaşadıkları bu olay karşısında sinir krizleri geçirdi. Vinç sayesinde indirilen Tepe, obeziteler için özel olarak alınan ambulansa güçlükle yerleştirildi. Nebahat Tepe, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı.

VİNÇ İLE EVİNDEN ÇIKARILAN OBEZ HASTA, HASTANEDE ÖLDÜ

Evinden vinç yardımıyla çıkarılan ve Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve burada sağlık durumu ağırlaşan Nebahat Tepe, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Nebahat Tepe'nin cenazesi, yarın öğleden sonra Abdurrahman Gazi Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Nebahat Tepe'nin oğlu Hakkı Tepe, çok üzgün olduklarını belirterek, "Annemi yarın defnedeceğiz. Oysa evden büyük umutlarla çıkarmıştık" dedi. (DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196