Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Emrullah İşler Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Sakarya Üniversitesi (SAÜ

Harem ziyaretçi rekoru kırıyor!

Muhteşem Yüzyıl dizisi yayınlanmaya başladığı tarihten beri Topkapı Sarayı özellikle harem bölümü ziyaretçi rekoru kırıyor. 2013 yılında en çok ziyaret edilen müze olan Saray'ın en çok ziyaret edilen bölümü ise 1 milyon kişi ile harem oldu

Harem ziyaretçi rekoru kırıyor!
İstanbul'un simgelerinden olan Topkapı Sarayı ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçi sayısından ciddi artışın sebebi ise Muhteşem Yüzyıl dizisinin burada çekilmesi oldu.

2013 yılında Türkiye genelindeki müzeleri 29 milyon 533 bin kişi ziyaret ederken ziyaretçi sayısındaki en yüksek artış Topkapı Sarayı'nda yaşandı.


TOPKAPI SARAYI ZİYARETÇİ SAYISI

Topkapı Sarayı Harem'de ziyaretçi sayısı 2013 seneninde ilk defa 1 milyon kişiyi aşarken, Topkapı Sarayı Müzesi'nin ziyaretçi sayısı da 3 milyon 397 bini geçti. Türkiye Yolcu Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından hazırlanan 'Türkiye Müzeleri 2013 Raporu'na göre, 2013 seneninde Topkapı Sarayı Müzesi en çok ziyaret edilen müzeler sıralamasında Ayasofya Müzesi'ni geride bıraktı. 2011 ve 2012'de Ayasofya Müzesi lehine sonuçlanan rekabette 2013'te Topkapı Sarayı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196