Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

Hain tuzak son anda fark edildi

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde, PKK'lı teröristlerce menfeze tuzaklanan el yapımı patlayıcı kontrollü şekilde imha edildi.

Hain tuzak son anda fark edildi
Valilikten yapılan açıklamada, il sınırlarında faaliyet gösteren terör örgütü PKKmensuplarının son zamanlarda gerçekleştirdiği terör saldırılarından vatandaşların, ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütme, seyahat etme haklarının olumsuz etkilendiği bildirildi. Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliklerinin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşların her türlü terör eylemlerinden korunması, seyahat etme haklarını rahatlıkla kullanmaları amacıyla İl Jandarma Komutanlığı tarafından her türlü tedbirin alındığı kaydedildi.

Bu kapsamda yapılan kontrollerde, Kocaköy ilçesinde Diyarbakır- Bingöl karayolunun Çaytepe mevkisinde menfeze yerleştirilen 12 çuval içerisinde yaklaşık 450 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilen, 10 metre kabloyla tuzaklanan el yapımı patlayıcıdüzeneği belirlendiği ifade edilen açıklamada, patlayıcının karayoluna zarar verilmemesi amacıyla boş arazide kontrollü şekilde imha edildiği bildirildi. 

Açıklamada, patlamada esnasında can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtilerek, bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla teröristle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edileceğine vurgu yapıldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196