Öne Çıkanlar restoranlar ziyaret iş güvenliği paketi çanakkale şemdinli

Güvenliğe kadın gözü...

Eskişehir-İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren'nin (YHT) açılışına günler kala jandarma ekipleri güvenlik tedbirlerini arttırarak devam ediyor. Ekipte bir komutan diğerlerinden daha fazla dikkat çekiyor. Bozüyük İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli kadın astsubay elindeki dürbünle etrafı gözetliyor.

Güvenliğe kadın gözü...

Eskişehir-İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT)'nin açılışına sayılı günler kala jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemlerine devam ediyor. Jandarma ekiplerinin arasında bir komutan diğerlerinden daha çok dikkat çekiyor. Bozüyük İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli kadın astsubay, elindeki dürbünle etrefı gözetliyor. Kadın komutan, güvenlikte kuş uçırtmuyor.


 Ekipte yer alan Bozüyük İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli kadın astsubay ise eline aldığı dürbün ile etrafı gözetliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde demiryolu ulaşımına büyük önem veren hükümetin YHT kapsamındaki en büyük projesi olarak göze çarpan İstanbul-Ankara hattının açılmasına günler kaldı. İlk olarak 29 Mayıs 2013 tarihinde açılması planlanan hattın açılışı, hat üzerinde yaşanan sabotaj olayları nedeniyle ertelenmişti. Son olarak 5 Temmuz'da Başbakan Erdoğan'ın açılışını yapmasıyla faaliyete geçeceği bildirilen hat üzerinde olası sabotaj olaylarına karşın jandarma ekipleri de devriyelerini sıklaştırmıştı. Son aylarda jandarmanın yaptığı denetimler, kısa sürede meyvesini verirken, hat üzerinde hırsızlık yapmaya çalışan birçok kişi yakalanarak adli mercilere teslim edilmişti.

KADIN ASTSUBAY GECE GÜNDÜZ DEMEDEN YHT NÖBETİNDE

Bilecik Bozüyük ilçesindeki İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise hattın açılmasına 3 gün kala sahalarında bulunan YHT hattı üzerindeki rutin devriyelerine devam ediyor. İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli kadın bir astsubay da timiyle beraber YHT hattı üzerindeki devriyelere katılıyor. Tüm teçhizatıyla devriyeye katılan kadın astsubay, hem gece hem de gündüz belirli aralıklarla timle beraber eline aldığı dürbünü ve yaptığı kontrollerle olası bir hırsızlık olaylarına ilişkin görevini sürdürüyor. 'Yüksek Hızlı Tren Hattı hepimizin malı, lütfen zarar vermeyelim' sloganıyla devriyelerini sürdüren jandarma ekipleri, hatta yakın yerleşim yerlerindeki vatandaşları da olası olumsuz olaylara karşın bilgilendirerek örnek bir davranış sergiliyor. 

Faaliyete geçmesi ile 523 kilometre uzunluğundaki Ankara-İstanbul arasındaki hatta trenin saatte 250 kilometre hızla hareket etmesi bekleniyor. Eski demiryolu ağı ile 7 saatte alınan bu iki kent arasındaki mesafenin, şuanda test sürüşleri de yapılan yeni hat ile 3 saate inmesi hedefleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196