Öne Çıkanlar spor Bilecik ziyaret Bursaspor Futbol

Günde kaç kere beslersen besle annesini arıyor

Zonguldak Alaplı'da bulunan yavru ayı ne olursa olsun annesini arıyor. Donmak üzereyken bulunan yavru ayı günde 12 kere özel karışım ile besleniyor. 4 günde kilo alan ve sağlık durumu iyiye giden yavru ayının annesini arayışları hala devam ediyor.

Günde kaç kere beslersen besle annesini arıyor
Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Hüseyin Cihan, 11 günlük yavru ayının, 6 günlükken bulunarak Bursa’ya getirildiğini, fakültenin hayvan hastanesinde özel odada bakımının yapıldığını anlattı.

“Bizim için en sevindirici olay, yavru ayının tedaviye olumlu cevap vermesi” diyen Cihan, “Geçen perşembe günü geldiğinde 1096 gramdı. 4 günde 254 gram aldı ve şu anda kilosu 1350 gram. Günde 12 öğün besleniyor. En azından gıdasını iyi alıyor ve bu bizi çok memnun ediyor. Akciğerindeki problem büyük ölçüde düzeldi. Yakın zamanda tam olarak düzelmesini bekliyoruz. Halen yoğun bakımda kalıyor ve muhtemelen de iki hafta daha kalacak. Tam gelişimini sağlaması ve gözlerinin görmesi bir ayı bulacak” diye konuştu.

ANNE SÜTÜ GİBİ OLSUN DİYE...

Anne sütünde yüksek oranda protein bulunduğunu vurgulayan Cihan, “Bunu sağlamak amacıyla sütüne yağ ekliyoruz. Yumurta sarısı, bal ve bir miktar tuz da ilave ediyoruz. 29-30 derecelik sabit oda sıcaklığında tutuluyor. İki hafta boyunca da böyle olacak. Daha sonra kademe kademe sıcaklığı azaltacağız” dedi.
Yard. Doç. Dr. Hüseyin Cihan, yavrunun annesini özlediğini söyledi: “Annesinin yerini hiç kimse tutamaz. Bir şekilde ses veya davranış olarak anne sütünü arama reaksiyonları veriyor. Biz de buna en yakın duyguyu vermeye çalışıyoruz..”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196