Öne Çıkanlar McDonalds kararı goran pandev Adapazarı Cezaevi firarisi yakalandı

Gülen'in tansiyon ölçtürmesi sosyal medyada olay oldu

16 yıl sonra ilk kez bir tv kanalına ropörtaj veren Fethullah Gülen'in tansiyon ölçümü açıklamalarının önünde geçti. Ceketinin üzerinden tansiyon ölçtüren Gülen sosyal medyada günü konusu oldu.

Gülen'in tansiyon ölçtürmesi sosyal medyada olay oldu
Fethullah Gülen'in BBC mülakatında tansiyonunu ölçtürdüğü an tıp dünyasında tartışma yarattı. Gülen'in ceketinin üzerinden tansiyonunu ölçtürmesi doktorlara göre normal bir doktor davranışı değil.

İşte Odatv'nin görüş aldığı doktorların Gülen'in tansiyonunu ölçtürdüğü an üzerine söyledikleri:

Ahmet Boyacıoğlu (Genel Cerrah, Gezici Festival Başkanı): Tansiyon almada işin aslı atışları duymak. Ceketin üzerinden de dinlersin, ama komik olur. Sağlıklı olmaz. Bir filmde kullansan, millet güler.

Prof.Dr. Ümit Özyurda (Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı): Kola sarılan bildiğimiz tansiyon aletleriyle ceket veya başka bir giysi üzerinden tansiyon ölçülmez. Doğru değildir.

Mehmet Altınok (cerrahi onkoloji): Doğru değil. Tıbbi değil. Bilimsel değil. Özellikle kol açılır, üst tarafından damara baskı yapılacak şekilde sıkmasın diye gevşetilir. Manşon takılır ve ölçülür.

Prof.Dr.Suat Çağlayan (Çocuk Hastalıkları): Böyle bir tansiyon alma, ölçme yöntemi yoktur. Toplumun alıştığı fotomontajlardan biri değilse, tuhaf. Bu şekilde tansiyon aldırmasının mantığı da yok.

Dr.Haluk Gülmez, Psikiyatri uzmanı: Ceket üzerinden tansiyon alındığına daha önce hiç tanık olmadım. Böyle tansiyon alınmaz, doğru da değildir, amacına uygun da değildir.

TWETTER YIKILDI

Ceket üzerinden tansiyon ölçümü sosyal medyada yankı buldu. Şaşırtan görüntü için twitter'da ilginç yorumlar yapıldı

Mustafa Varank ‏@varank

Ortada bir müsamere yoksa Fethullah Gülen acilen doktorunu değiştirmeli. Ceket üstünden tansiyon mu ölçülür?

Cevdet Akbay ‏@CevdetAkbay

Ceket üzerinden tansiyon ölçen doktor... F. Gülen, etrafını Aytaç, Baransu, Uslu gibi kifayetsizlerle örmüş. Savrulması boşuna değilmiş.

Muhammed Rézan ‏@ISIMSEK

Gülen parelel yapıyı savunurken rüşvet diyor Dr gelip tansiyon ölçüyor be hey adam ümmete beddua ederken nede Dinçsin!

ZEYNEP #AK ‏@RizaLokmasi

Şu bak ya Fethullah Gülen'in hayatı yalan olmuş . Ceket üstünden tansiyon mu ölçülür?

Mehlika Hafioğlu ‏@DreamGameForMay

Ceket üzerinden tansiyon ölçümü !! Tam komedi

Ali Bülent Orkan ‏@lblntrkn

Fethullah Gülen'den imaj çalışması! Gömlek, ceketle tansiyon mu ölçülür?

Mehmet Ali Güller ‏@MaliGuller

Fethullah Gülen, ceket üstünden tansiyon ile en kötü oyuncu oscarını alır mı? …

BBC MUHABİRİ GÜLEN’İN SAĞLIK DURUMUNU ANLATTI

17 Aralık darbe girişiminin yankıları sürerken Pennsylvania’da Fethullah Gülen ile mülakat yapan BBC, geniş mülakatın yanısıra muhabiri Tim Franks’in izlenimlerini de yayınladı.

Tim Franks, izlenimlerini aktarırken Gülen’in sağlık durumuna da değindi.

CEBİNDEN ÇIKARDIĞI HAP

Tim Franks, “Kendi kendini sürgün ettiği ABD’de inzivaya çekilmiş biri” ifadelerini kullandı.

ABD’ye geldikten sonra medyaya daha çok e posta aracılığıyla konuşan Gülen’in BBC’ye özel bir mülakat verdiğinin altını çizen Franks, “Benim Sayın Gülen ile mülakatında iki an öne çıktı ve bu iki anın hiç birinin, söyledikleriyle bir ilgisi yok” dedikten sonra ilk olayın mülakat başlamadan hemen önce yaşandığını anlatırken doktoru Gülen’in tansiyonuna bakıp cebinden çıkarttığı hapı çiğnemek için Gülen’e verdiğini, bu kontrollerin mülakat boyunca tekrarlandığına dikkat çekiyor.

AYAĞA KALKTI SALLANDI

Franks, dikkat çekmek istediği ikinci an için ise, “İkinci olay ise, yapılan tercüme nedeniyle uzayan konuşmamızın sonunda oldu. Kalktıktan sonra sallandı. Odada bulunan arkadaşlarından 13’ü, onu omuzlarını tutarak ve doğrulattı” sözleriyle anlatıyor.

Fethullah Gülen’in “Fiziksel kabiliyetleri azaldı gibi görünüyor” görüşünü dile getirdikten sonra Gülen’in bir dizi kronik rahatsızlıklarının olduğu, son olarak da solunum ile ilgili bir rahatsızlık geçirdiğini kendilerine anlatıldığını, mülakatın iptal eşiğine gelindiğini ancak danışmanlarınca mülakat vermeye ikna edildiğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196