Öne Çıkanlar akp Şuayip Işıldak Orkun Akman Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

Gökçek: Biri erkek biri dişi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, darbe sonrası Cumhurbaşkanın ve Başbakanın kim olacağını söyledi.

Gökçek: Biri erkek biri dişi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TGRT Haber’de konuk olduğu programda darbe gerçekleşseydi cumhurbaşkanı ve başbakanın kim olacağı sorusuna, "Biri dişi biri erkek. Herkes biliyor, herkes yerine yapıştırsın bunu" cevabını verdi.

"ALEVİ-SÜNNİ KARDEŞTİR, TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR"

Programda 15 Temmuz’da FETÖ’cü askerler tarafından yapılan darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlatan Başkan Gökçek, Kızılay Meydanı’ndaki kalabalığa şöyle hitap etti:

“Oyunları bozmak için buradayız. Dün akşam sizden rica ettim, siz tekrar ettiniz. Dış güçler bize güçleri yetmediği için şimdi Türkiye’de Alevi-Sünni çatışması çıkarmak istiyor ve her yerde tahrik ediyorlar. Biz bu oyuna gelmeyeceğimizi ispat etmek için şimdi Kızılay’da arka arkaya aynı sloganı tekrar edelim, Alevi-Sünni kardeştir, Türk-Kürt kardeştir. Özellikle şerefli Türk ordusunun mensuplarını rencide etmek istiyorlar. Biz, ordu millet el eleyiz. Bu asker bizim asker, bu ordu bizim ordu. Hep beraber bu asker bizim asker, bu ordu bizim ordu.”

Başkentlier ise Gökçek’in ardından "Alevi-Sünni kardeştir, Türk-Kürt kardeştir. Bu asker bizim asker, bu ordu bizim ordu" sloganları attı.

"İŞTE TÜRKİYE"

Vatandaşlara, "Türkiye’yi bu hale getiren, darbe teşebbüsünde ve kalkışmada bulunan FETÖ’cular idam edilsin mi?” diye soran Gökçek, meydandan “evet” cevabının gelmesi üzerine, “İşte Türkiye. Yaşasın demokrasi taraftarı. Kızılay’daki gerçek demokrasi nöbetçileri hepinize selam olsun” ifadesini kullandı.

Kızılay Meydanı’ndaki demokrasi nöbetinde Kur’an tilavetinin okunmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı konser verdi. Nöbete destek vermek için meydanlara gelen milletvekilleri, darbeyi lanetleyen ve milli iradeyi savunan konuşmalar yaptı. Çeşitli VTR’lerle 15 Temmuz gecesi yapılan başarısız darbe girişiminde özellikle Büyükşehir Belediyesi’ne ait kamyonun tanka çarparak engellemeye çalışmasına yönelik mücadelesi gösterildi.

"BİRİ DİŞİ, BİRİ ERKEK"

Gökçek, darbe gerçekleşseydi kimin cumhurbaşkanı ve başbakan olacağı sorusuna ise, "Biri dişi, biri erkek. Herkes biliyor, herkes yerine yapıştırsın bunu" cevabını verdi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196