Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri ameliyattan Alev Volkan Şen i cinayet

Fransız polisi göstericilere acımadı

Başkent Paris başta olmak üzere Fransa'nın birçok bölgesinde gösteriler artarken polis, eylemcilere sert müdahalelerde bulunuyor.

Fransız polisi göstericilere acımadı
Fransa'da tartışmalı Çalışma Yasası'nın yürürlüğe girmesi için hükümetin, özel yetkisini kullanıp parlamento onayı olmadan yasayı geçirme kararı alması protesto gösterilerine neden oldu.

Başta Paris olmak üzere birçok yerde eylem yapan göstericilere polis şiddet uygulamaya devam ediyor.

Bir polisin genç kadının boğazına yapıştığı fotoğraf sosyal medyada günün konusu oldu. Polisin göstericilere yönelik şiddeti büyük tepki topladı.Bu yetki daha önce yine Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından tartışmalı ekonomik reform paketinin yasalaşması için kullanılmıştı.

Hükümet, işsizlik oranlarının düşürülmesi için çalışma yasası reform paketinin bir şart olduğunu savunuyor.Yasayla yapılacak değişikliklerle beraber, işverenlerin çalışanlarını işten çıkarmaları, çalışma saatlerini arttırmaları kolaylaşacak ve fazla mesailere ödenen ücretler de azaltılabilecek.İşten çıkarmaların katı kurallara bağlı olduğu Fransa'da yeni yasayla beraber işverenler, zarara uğradıklarını göstermeleri durumunda çalışanları daha rahat işten çıkarabilecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196