Öne Çıkanlar otomotiv göçük Fenerbahçe Futbol balıkesir

Ermenek maden ocağından 2 işçinin cansız bedeni bulundu!

Karaman'ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden faciasından yeni bir haber daha geldi. Maden ocağını suyun basması sonucu mahsur kalan 18 işçiden geriye kalanları arama kurtarma çalışmaları sürerken 2 işçinin daha cansız bedenine rastlandı. Talihsiz işçilerin kimlikleri DNA testinden sonra belli olacak.

Ermenek maden ocağından 2 işçinin cansız bedeni bulundu!

Türkiye'nin yüreğini yakan kazada geriye kalan işçilerden 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ermenek maden ocağından acı haber gelmeye devam ediyor. Bir umutla başlanan arama kurtarma çalışmalarının bugüne kadar uzaması ve şimdiye kadar çıkarılan işçilerin cansız bedenine ulaşılması sonucunda umutlar tükendi. Şimdi aileler yalnızca ölü y da diri geride kalan işçilerin bedenlerinin bulunmasını istiyor.

 Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü Cenne Mevkii'nde Has Şekerler Madencilik Şirketi'ne ait linyit ocağında 28 Ekim Salı günü 12.15 sıralarında eski ocakta biriken suyun basması sonuuu 34 işçiden 18'i mahsur kaldı. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda 10 işçinin cesetleri çıkartıldı. Facianın ardından başlatılan çalışmaların yoğunlaştığı 1'inci başaşağı bölümünün yakınındaki ana arterde bugün 2 işçinin daha cesedine ulaşıldı. Ocaktan çıkartılan madencilerin cesetleri jandarma eşliğinde ambulansla Ermenek Devlet Hastanesi'ne götürüldü. İşçilerin kimliği yapılacak DNA testiyle belirlenecek. DNA testinde 18 işçinin 24 yakınından alınan DNA örneklerinin karşılaştırılacağı belirtildi.

Diğer kalan 6 işçinin kurtarılması içinde çalışmalarında devam ettiği belirtti.

10 işçinin cesedinin çıkartılması ardından ocak şefi Recep Çiloğlu, işçiler Kamil Yaman, Ömen Cansu, Hüseyin Gültekin, Mehmet Baha, Mehmet Özcan, Hasan Tuncer ve Ali Haznedar'a ulaşılması için çalışmalar yürütülüyordu.

Kaynak: DHA
Anahtar Kelimeler:
MadenErmenekIşçiOcağı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196