Öne Çıkanlar otomotiv göçük Fenerbahçe Futbol balıkesir

Erdoğan'dan küçük Büşra'ya sürpriz hediye

Gaziantep'te meydana gelen olay sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olaya duyarsız kalamadı ve Duyma engeli olan Küçük Büşra'nın çalınan kulağının yerine yenisini hediye ederek küçük kızı mutlu etti. Mahallede oynarken hırsızlar tarafından küçük Büşra'nın işitmesine yardımcı olan kulaklığı çalındı. Bunun üzerine olaydan haberde olan Erdoğan küçük kıza kulaklı hediye etti ve mutlu olmasını sağladı.

Erdoğan'dan küçük Büşra'ya sürpriz hediye

Hırsızların vicdansızlığı Gaziantep'te yürekleri burktu. Henüz 3-4 yaşlarında duyma engeli olan küçük kız çocuğunun duymasını sağlayan kulaklığını çalan vicdansızlar sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olaydan haberdar oldu ve Büşra'ya yeni bir kulaklık hediye etti. Mahallesinde oynarken çalınan kulaklığı sonrası hayli üzülen küçük kız bu hediye ile tekrar mutluluğunu yakaladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küçük Büşra’ya yeni bir işitme cihazı armağan etti.


Birkaç gün öncelikle Gaziantep’in Barak Mahallesinde sokakta oynarken işitme cihazı çalınan ve devamlı elini kulağına atarak işitme cihazını dileyen küçük Büşra’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işitme cihazı armağan etti. Küçük Büşra’nın haberi gazete ve televizyonlarda çıktıktan sonra memleket içinden ve memleket dışından arayan binlerce şahıs aileye katkı etmek istediğini söylemişti. Aynı haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da okuduğu ve hususi kalemi vasıtasıyla Gaziantep Valiliğini arayıp küçük Büşra’ya işitme cihazı armağan ettiği öğrenildi.

VALİ ATA: “İŞİTME CİHAZI CUMHURBAŞKANIMIZIN HEDİYESİDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın armağan ettiği işitme cihazı bugün saat 13.00’da Gaziantep Valiliğinde aileye teslim edildi. İşitme cihazını aileye Gaziantep Valisi Erdal Ata verdi. Burada bir konuşma oluşturan Gaziantep Valisi Erdal Ata, işitme cihazının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sebebi ile armağan edildiğini dile getirdi. Ata konuşmasının devamında, “Basındaki haberlerden okuduk. Aynı haberi zannediyorum Sayın Cumhurbaşkanımız da okumuş. Bizi hususi kalem marifetiyle aradılar. Büşra kızımızın işitme cihazının alınıp teslim edilmesiyle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın bir buyruğu oldu. Biz de cihazı aldık. Kendisine Sayın Cumhurbaşkanımızın hediyesi şekilde takdim edeceğiz. Ben matbuatta da izledikten sonra zaten arkadaşlara emir vermiştim fakat Cumhurbaşkanımızdan bu emir gelince iş biraz daha hızlandırılmış oldu. Ben Büşra kızımıza geçmiş olsun diyorum. Cihazı güle güle kullansın. Sayın Cumhurbaşkanımıza da bu konu hakkında gösterdiği hassasiyetten ötürü sizler hesabına ben teşekkür ediyorum” dedi.

BABA İBRAHİM BOZKURT: “VATANDAŞLARIN YARDIMLARINI İADE EDECEĞİM”

Küçük Büşra’nın babası İbrahim Bozkurt ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiğini anlatım ederek kendisine işitme cihazı alabilmek için maddi yardımda bulunanlara gönderdikleri yardımları iade edeceğini söyledi. Bozkurt konuşmasında, “Dünyanın oldukça çok yerinden arandık. Yardımsever insanlardan telefon aldık. Onlara da birer birer, tek tek teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Çok sağ olun. Çok teşekkür ediyorum. bu konu hakkında sizlere de fazla fazla teşekkür ediyorum. Bir fazla fazla yerden katkı geldi. Ben onların da yine iadesini sağlamak istiyorum. Bana katkı edenlerin bana yine dönmelerini istiyorum. Maddi şekilde benden daha fena olanlara katkı etmesini istiyorum. Büşra’nın yine sağlığına dönmesinden ötürü da onlara, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Valimize çek teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.
Konuşmaların arkasından aileye işitme cihazı valilik makamında Vali Erdal Ata sebebi ile teslim edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196