Öne Çıkanlar spor Bilecik ziyaret Bursaspor Futbol

Erdoğan: Bu yolsuzluklar devam mı etsin?

Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı 20 kavşak ve yolun açılış töreninde konuştu. Erdoğan internetle ilgili yapılan yasal düzenleme üzeriinde Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Erdoğan: Bu yolsuzluklar devam mı etsin?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yasal düzenlemeyle internetin ortadan kalkmadığını, kontrol altına alındığını kaydederek, "Yani bu ahlaksızlıklar, bu yolsuzluklar devam mı etsin? Bu ülkede insanları itibarsızlaştırma hareketleri devam mı etsin?" dedi.

Başbakan Erdoğan, Kartal meydanında toplu açılış töreninde halka seslendi:

İstanbul'un 15 ilçesinde ulaşım altyapısını sizlerle buluşturuyoruz. 2004'ten bugüne kadar açtığımız kavşak ve yol sayısı 286'ya ulaşıyor. Sadece yol ve kavşak düzenlemelerin toplam bedeli 5 katrilyon lira.

2 milyon araç vardı şu an 3 milyon araç var. Yeni açtığımız 20 kavşak ve yol ile öncelikle sürücüler zamandan tasarruf edecekler.

Biz geldik süratle demirağlarla Türkiye'yi biz örüyoruz. Artık 280 km hız yapan trenleri Türkiye ile biz tanıştırdık. Çok yakında İstanbul Ankara hızlı tren hattı bitiyor. Biz size sevdalıyız, bizim size aşkımız var.

Bunların hayallerinin ulaşamayacağı yere bizim metro hatlarımız ulaşıyor. Hava kirliliği noktasında 94-98 arasında ciddi adımlar attık.

İstanbulluya hakarettir. Eski günlere dönmek. İski yolsuzluğu vardı. Mahkum oldu içeri girdi, başta CHP yönetimi vardı. İstanbul'u aldılar duman ettiler.

Gazeteler CHP zamanında maske dağıtıyordu hava kirliliğinden etkilenmeyelim diye. CHP demek susuzluk demek.

Sakarya'dan Istranca'dan dağları deldik İstanbul'a su getirdik. 11 metre çapından borularla Asya yakasından avrupa yakasına su geliyor. Allahtan bunlar deniz altında da görmüyorlar. Onu tıkamak için de kampanya yapar bunlar.

Marmaray'ı görseler onu da durdurmak isterler. Bunlar yapmaya değil hep yıkmaya geliyorlar. Akşam başka sabah başka konuşurlar.

Çöp dağları çöp. 94 öncesini hatırlayanlara ithaf ediyorum. Çöp dağlarını 1 yılda kaldırdık. Kemerburgaz'daki vahşi depolama yok. Modern depolamaya geçtik.

Bunların ne proje, ne dert ne de sorunlara çözüm diye derdi yok. Çünkü biz dertliyiz. Önce teşhis sonra çözüm diyerek yolumuza devam ediyoruz.

İstanbul'u CHP'den 2.5 milyar dolar borçla devraldık. Biz yolsuzluk yapılmasına izin vermeyiz. yolsuzluk yapana asla ve asla müsamaha göstermeyiz.

Yolsuzluk klasörünün önünde resim çektiriyor malum chp'nin genel müdürü. Bu adam kalkıyor onu büyükşehir adayı yapıyor. Bunlar mı yolsuzluğu sorgulayacak.

SSK'nin genel müdürü olduğu zaman biz hastanelerde kuyrukta değil miydik, doktor reçete veriyor iniyor SSK hastanesinin eczanesine . İlaçların yarıdan fazlası yok.

Çöp dağları en önemlisi. Vahşi depolamadan modern depolamaya geçtik. Yani çöpler bir tarafta gübre üretiyoruz, diğer tarafta elektrik üretmeye çalışıyoruz. Biz bu adımları atarken CHP zihniyetinin bu adımları atamadığını görüyoruz. Bunlar çözüm sorunu yok. Bizler dertliyiz, önce teşhis sonra çözüm üretiyoruz. Yaşanabilir bir şehir bizimle beraberİstanbul'un kaynakları peşkeş çekilmişti. Bu kaynakları CHP'den devraldım. Yolsuzlukları bitirdiğimiz için Marmaray'ı bitirdik. Yolsuzluklara son verdiğimiz için 3. Köprü inşaatına başladık. Yolsuzlukları kestiğimiz için 3. Havalimanına başlıyoruz. CHP yolsuzluktan attığı birini aday yapıyor. Yolsuzluk klasörü önünde fotoğraf gösteriyor CHP'nin genel müdürü. Sonra bu adam o kişiyi İBB adayı yapıyor. Bunlar mı yolsuzluğu sorgulayacak. Önce geçmişindeki kara lekeleri temizle. SGK'daki pisliklerini temizleyin.

"ELİNDE BİR ŞEYLER SALLAYIP DURUYOR"

İlaçların çoğu eczanelerde bulunamazdı. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Bunlar yolsuzluğu sorgulayamaz, olsa olsa yolsuzluk yaparlar. O CHP Genel Müdürü koltuğunda oturuyor. O eline tutuşturulan kağıt parçalarıyla yolsuzluk iddiasında bulunuyor. Kayseri'de yolsuzluk dedi, Kayseri sucuğa doydu kazandığı davalar sayesinde. Ben de çok kazandım söyleyeyim, ben de kazandıklarımı fakire fukara dağıtacağım. Eline ne verirlerse bu Genel Müdür onu sallıyor. Grup toplantısında çıkmış yine elinde bir şeyler sallayıp duruyor. Ey Genel Müdür Unutma senin genel başkanın Baykal'la ilgili o görüntü hazırlıklarını yapanlar şu anda sana o kağıtları verenlerdir."

O genel başkanın o görüntülü kasedi dağıtıldığı zaman anayasa görüşmelerini yapıyorduk. O zaman dedim ki hemen müdahale edin, bu yayını durdurun, yarım saat içinde durdurduk. Biz durdurduk. O genel müdür o zaman başkan oldu
Yağmur gibi CD’ler geliyordu. Manevi, ahlaki değerlerimize ters olduğu yayınları durdurduk. Bahçeli’nin yanındaki vekillere ait de aynı görüntüler yayınlandı. Biz hemen onları da durdurduk. Ama bunlara iyilik olmadı. Şimdi bakıyorum ellerinde bazı CD’lerle dolaşıyorlar. Neyle dolaşırsanız dolaşın bir netice alamazsınız. Önce siz aynaya bakın aynaya. Bu paralel örgüt sizi parmağında oynatıyor. Paralel örgüt iftiralarını genel müdürün eline veriyorlar. 2010’daki kasetteki komplo sıradan bir olay değildi

İNTERNET KALKMIYOR KONTROL ALTINA ALINIYOR

Şimdi internetle ilgili bir çalışma yapıyoruz. Bazı kesimler çıktı ortaya. Bu ahlaksız adımlar olmasın diye bu adımları atıyoruz. Yok fikir, düşünce özgürlüğünü engellemekmiş. İnternet kalkmıyor, kontrol altına alınıyor. Bu ahlaksızlıklar devam mı etsin.

Bu CHP’nin genel müdürü bu firmalardan birinin başkanını grup toplantısında eleştiriyor. STK’nın başından ayrılması lazım diyor. Bu zat oraya seçimle geldi atamayla gelmedi. Ne ben atadım ne sen atadın. İNTEKS’in çalışanları seçti onu. Sen önce git şu görev alanını öğren. Sen nasıl böyle bir şey istersin ya. Bu nasıl bir yanlıştır. Biz bu yatırımcıların yanındayız ve arkasında duracağız. 42 milyonluk yatırımı yapıyorlar, devlet para koymuyor. 20 yıl işletip sonra devlete bırakacaklar o havalimanını. Teşekkür edeceğin yerde saygısızlık yapıyorsun. Bu nasıl siyasettir. CHP’nin başındaki zat CHP’yi eritiyor. Bu nasıl SGK’yı batırdıysa, Rahşan affıyla çıktı. Çıkmasa kim bilir nerelerdeydi…

İnternet kişilik haklarına tecavüz edildiğinde kişi mahkemeye başvuruyor, 5 gün içinde karar çıkıp erişim engelleniyordu. 5 günde zaten dünyaya yayılıyordu. Biz ne yapıyoruz?. Birine böyle bir yanlış mı yapıldı. Hemen iletişim başkanlığımıza başvuru yapılıyor. Mahkeme kararına kadar TİB siteyi hemen engelliyor. Mahkeme TİB’in kararını uygun bulursa erişim engeli devam ediyor. Mahkeme kararı çıkıncaya karar erişimi geçici olarak bloke ediyor olay bu. Bunu sansür olarak algılamak insafsızlıktır. Hatta bu yasa interneti daha özgür hale getiriyor.

BU YOLSUZLUKLAR DEVAM MI ETSİN?

Türkiye’yi kasetler, kayıtlar yoluyla şantaj yapılan bir ülkeden çıkarıyoruz internet düzenlemesiyle. Milli iradenin gücünü daha da kuvvetlendireceğiz. Özel yaşamı ihlal etmek özgürlük değildir. Yasak diyerek, sansür diyerek insanları dışarı dökmek isteyenler başka amaçların peşindedirler. 34 milyon internet kullanıcısı var. Özgürlükleri sonuna kadar savunduk, savunacağız. Çocuklarımıza 63 bin tablet bilgisayar verdik. Biz güvenli internet diyoruz. Özel hayatın korunması, kişilik haklarının korunması için ne gerekiyorsa kararlılıkla yapacağız. Hukuksuz dinleme yapanlardan bunların hesabını soracağız. Bunları örgütsel hesaplar için kullananlardan hesap soracağız.

Yani bu ahlaksızlıklar, bu yolsuzluklar devam mı etsin? Bu ülkede insanları itibarsızlaştırma hareketleri devam mı etsin?

Yarın bir açılış daha yapacağız. 201 Erguvan otobüsünü de hizmete alacağız. 30 Mart bu ülkede adete yeniden bir ayağa kalkıştır. Çok daha farklı şekilde inşallah yürüyüşümüz olacaktır. Enerji toplamasıyla bu yolculuğu devam ettireceğiz. 50 gün kaldı. Çok yoğun gayret istiyorum sizden. Hanım kardeşlerim, genç kardeşlerim inanıyorum kapı kapı dolaşacağız. Kartal İBB ile birleşecektir. 39’da 39 hedefiyle bu yolda yürüyeceğiz. Yargıda yapılan yanlışları gördünüz. İnsanların itibarlarını nasıl yerlerde süründüğünü gördünüz. İftira atanlar iftiralarında boğulacaklar. 30 Mart çok çok önemli. Biz huzurunuza hizmetleri anlatmak için geliyoruz. Birileri de iftiralarını atmak için geliyor farkımız bu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196