Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Erdoğan 3 şartta kararlı!

Müslümanlığa kara leke bulaştırması ile gündemde olan El Kaide ve DEAŞ gibi örgütlere Türkiye'den herhangi bir destek olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ve Irak'ta bulunan çatışmalara destek vermek için şartlarını yineledi.

Erdoğan 3 şartta kararlı!

 Türk İngiliz Tatlı Dil Forumu'nda konuşma yapan Erdoğan, yemek sırasında yapmış olduğu açıklamada söylenilen iddiaların Türkiye'yi ve bizi üzdüğünü belirtti. Batılı halkın IŞİD gibi terör örgütü olarak görülen birliklere Türkiye'den asla bir destek olmadığını belirten Erdoğan, ESAD giderse yerine kim gelecek? dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türk-İngiliz Tatlı Dil Forumu'nun gala yemeğine katılarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında, Türkiye'nin Avrupa’nın doğal ve vazgeçilmez bir parçası olduğunu dile getiren Erdoğan, “Türkiye’nin AB üyeliği ülkemize katkılarının beraberinde Avrupa’nın da gereksinimi olan dinamizmi kültürel çoğulculuğu ve iyi niyetli bakış iklimini yeşertecektir” ifadelerini kullandı. 

İDDİALAR BİZİ ÜZÜYOR

Batılıların DEAŞ (IŞİD) gibi terör örgütüne Türkiye’nin takviye verdiğini söyleyerek kendilerini “ciddi anlamda üzdüğünü” aktaran Erdoğan, “Bir kez bizim El Kaide gibi, DEAŞ gibi buna benzer terör örgütlerine takviye vermemiz mümkün değil çünkü bunların hepsi bizim bir kez dinimize de gölge düşüren, bir barış dini olan İslam’a da gölge düşüren terör örgütleridir” olacak şekilde açıkladı. 

Batı’nın ‘Esed giderse yerine kim gelecek?’ yaklaşımını da eleştiren Erdoğan, “Demokrasiye inanıyorsak, demokratsak ben diyorum ki ‘Halk kimi isterse o gelecek’" diye belirtti . Suriye ve Irak’ta çatışmanın durmasının her türlü hesabın üstünde olduğunu açıklayan Erdoğan, bunun için lazım gelen ön şartı da yineledi: "Uçuşa yasak bölge, emniyetli bölge ve eğit-donat’ halledilmedikçe ne Irak’ta ne de Suriye’de sonuç alınır."
 
kaynak:yenisafak internet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196