Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos çanakkale Futbol

Emrah bu aralar çok Serbes!

Behzat Ç'nin senaristi ve yazarı olan Emrah Serbes'in penguen çıkışı CNN ekranlarını kapattıracak cinstendi. Mesut Yar'ın programına katılan Emrah Serbes üslüpsuz tavırlarıyla kınandı.

Emrah bu aralar çok Serbes!
Emrah Serbes'in penguen çıkışı sert oldu ancak bunu böyle dile getirmesi çok yanlış.  'Neden bizi tercih ettin' sorusuna "Çünkü burada merak ettiğim bazı insanlar mevcut.Behzat Ç'nin senaristi ve yazarı olan Emrah Serbes'in penguen çıkışı CNN ekranlarını kapattıracak cinstendi. Mesut Yar'ın programına katılan Emrah Serbes üslüpsuz tavırlarıyla kınandı. o merak ettiğim insanların başında da bilhassa 31 mayıs 2013 gecesi elinde penguen belgeseliyle haber müdürünün odasına girip, "müdürüm, böyle bir belgesel mevcut acaba bunu mu taksak?" diyen insan. onu örneğin fazla merak ediyordum. Az önce de dolaştım acaba kim diye. aniden milletin masasına çöküyorum, sen misin söylüyorum. Abi valla ben değilim söylüyor. İşte o yüzden geldim. Söylemem gereken şeyler olur diye geldim.CNN Türk yayınını 31 Mayıs 2013 akşamı penguen belgeselini öneren arkadaşı bulmak tanışmak için kabul ettim" dedi.
Behzat Ç. dizisinin yaratıcısı, roman yazarı Emrah Serbes, CNN Türk'te Mesut Yar'ın sunduğu Burada Laf Çok programına misafir oldu. Serbes, Başbakan Erdoğan hakkında katı eleştirilerde bulundu.
Burada Laf Çok programına katılan yazar Emrah Serbes, sunucu Mesut Yar'ın kendisine "Öfkeli misindir gerçek yaşamda?" sorusuna verdiği cevapta, gündeme ilişkin eleştiriler getirerek, adam haksızlığa karşı öfkeli olur diye söyledi. Ve Başbakan Erdoğan'ı, 2001 yılında, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'i protesto etmek amacıyla yazar kasa atılması karşısındaki davranışını misal göstererek eleştirdi. "Bu nihayet dönemde Türkiye 'de olanlar, hükümetin iktidarın hali bizi de öfkeli bir hale getirdi. O "yorgun demokrat" dönemi bitti artık "deli demokrat" dönemi başladı bile" diyen Serbes sözlerine şöyle devam etti:
"Tanıl Bora'nın bir sözü vardı, adaletin ne olduğu konusunda sabaha kadar tartışabiliriz fakat adaletsizliği gördüğümüz anda tanırız. Deriz ki ya işte burada adaletsiz bir vaziyet mevcut. Bu ülkede de maalesef böyle mevcut, hem de fazla mevcut. Ben Başbakan olsam çehre adet korumayla markete dalıp çoluğu çocuğu tokatlamam. Bir defa her şeyden evvel bu ayıptır. Yani buna ihtiyacın mı mevcut? Bu ayıptır. Bir defa baştan efendi olmak lazım, beyefendi olmak lazım, kucaklayıcı olmak lazım. Mesela görüşlerine katılırsın katılmazsın Bülent Ecevit'i düşün. Bülent Ecevit'e yazar kasa fırlattılar. Patır kütür dağıldı yani yazarkasa. Bülent Ecevit ne yaptı, kasaya baktı, ondan sonra yürüdü makam aracına, bindi gitti. Şimdi ben düşünüyorum bugünkü Başbakan'a es kaza yazarkasa fırlatsa birisi dönecek uçan tekme atacak demek ki, vatandaşa "aduket" çekecek, bu derece... buna ne gerek mevcut? Yani şunu istiyor, herkes ondan korksun. Ya kardeşim bak bu ülkenin gençleri senden korkmuyor, ben 33 yaşına geldim ben de korkmuyorum. Ve de korkmayacağız. İstediğiniz zulmü yapın gözlerimizde korkuyu göremeyeceksiniz. Asla. Yani böyle Tayyip Erdoğan ve diktasının böyle bir şeyi mevcut, belli bir zulüm yapacaklar, herkesi sindirecekler, korkutacaklar, böyle ucuz kabadayılıklar yapacaklar, siz öyle ucuz kabadayıysanız ben de Behzat Ç.'nin yazarıyım. Doktor değiliz belki fakat hastamız fazla..."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196