Öne Çıkanlar restoranlar ziyaret iş güvenliği paketi çanakkale şemdinli

Eklemeddin İhsanoğlu'nun mal varlığı açıklandı!

Cumhurbaşkanı adaylarının mal varlıklarını açıklamaları için bugün son gündü, önce AK Parti adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ardından HDP adayı Selahattin Demirtaş, son olarak da CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu mal varlığını açıkladı. Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu mal varlığını açıkladı, YSK'ya verdiği listeye göre bakın neleri var.

Eklemeddin İhsanoğlu'nun mal varlığı açıklandı!
 Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu'nun mal varlığı merak konusuydu, YSK'ya son mal varlığı bildiriminde bulunan da o oldu. Eklemeddin İhsanoğlu kamu görevlisi olduğu dönemlerde ve daha sonrasında 2014 başında yöneticisi olduğu dernekten dolayı mal beyanında bulundu.EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NUN MAL VARLIĞI

İhsanoğlu'na veya eşine ait miras ve satın alma yoluyla sahip olduğu mal varlığı şöyle;

GAYRİMENKUL

İstanbul’da 9 daire, 

OTOMOBİL
1 adet 2006 marka Opel Vectra otomobil 

NAKİT PARA
Banka hesaplarında toplam 240.427 TL ve 3.596.304 dolar var.

İhsanoğlu Yozgat’ta dedesinin konağına ait arsaları ve üzerindeki binaları Bozok Üniversitesi’ne 2011'de bağışladığını da ekledi.

İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak adayların mal bildiriminde bulunması için son gün 3 Temmuz idi.

CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Mal Bildirimi Formu’nda kendisi ve eczacı eşi Füsun İhsanoğlu’nun mal varlığının listesi bulunuyor. İhsanoğlu çiftinin evli olan avukat oğlu Osman Tuğrul (37), hukukçu Başak Çerçi’yle evli endüstri mühendisi oğlu Aziz Emin (35) ile ailenin en küçüğü olann ve babasının seçim faaliyetlerinde çalışan 29 yaşındaki Mehmet Orhan İhsanoğlu’na ait mal varlığı da YSK’ya iletilen listede bulunmuyor.

Cumhurbaşkanı Seçim Kanunu'na göre, adayların mal bildirimi Resmi Gazete'de yayımlanmıyor. Ancak seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından seçilen adayın mal bildiriminin Resmi Gazete'de yayımlanması öngörülüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196