Öne Çıkanlar Habib Korkmaz Kuş Serisi açlık İstanbul güreş

Egemen Bağış, Kılıçdaroğlu'nu zorlayacam derken...

Eski AB Bakanı Egemen Bağış 1996 tarihine ait CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir gazetede çıkan haberinin başlığını yanlış anlayıp paylaşınca Twitter'da olay oldu. Bağış gazetede yer alan dolandırıcılığı Kılıçdaroğlu'nun yaptığını sandı ve kupürün fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafın altına ise not düşmeyi de ihmal etmedi.

Egemen Bağış, Kılıçdaroğlu'nu zorlayacam derken...
1996 rarihli gazete haberini yanlış anlayan Egemen Bağış twitter'da olay oldu.  Eslki AB Bakanı Egemen Bağış Twitter'ı salladı. 'Rö' tweeti ile Twitter gündem,ne bomba gibi düşen ve yakın zamana kadar hala konuşalan Bağış, uzun süre daha gündemi meşgul edecek gibi görünüyor. Bağış, AK Parti'deki bakanlık görevinden istifa etti ama her fırsatta Kılıçdaroülu'na yüklenmeyi de ihmal etmiyor. Son olarak attığı tweet ile gündeme gelen eski bakan haberin başlığını yanlış anlayınca olanlar oldu. İşte haberin ayrıntıları...
 
Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası hakkındaki iddialar nedeniyle AB Bakanlığı görevinden istifa eden ve hakkında fezleke hazırlanan Egemen Bağış , CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında Twitter'da 1996 tarihli bir gazete haberinin başlığını yanlış anlayıp paylaştı.

1 Mayıs 1996 tarihli Milliyet Gazetesi'ndeki haberi Twitter'dan paylaşan Bağış, "Ak Partiye iftira atıp hakaret eden CHP'lilere dava açacağız. Ayrıca hatırlatmak lazım; Genel Başkanları tescilli" diye yazdı.

Ancak Bağış'ın sadece haberin başlığına bakarak yorum yaptığı ortaya çıktı.

Çünkü Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının bulunduğu "SSK'yı dolandırıp cezasız kaldılar" haberi, Kılıçdaroğlu'nu eleştirmiyordu. Aksine habere göre şikayetçi olan Kılıçdaroğlu'nun kendisiydi.

Habere göre Kılıçdaroğlu, Sayıştay raporlarında taraflı davranılarak suçluların kayırıldığından ve SSK'yı dolandıranların cezasız kaldığından şikayet ediyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196