Öne Çıkanlar yapar 1 Ağır Yaralı sağlık haberleri LANDCOM su kayağı

Dikkat!!! Kas yapıp yağ eriteyim derken canından oldu...

İzmir'de 29 yaşındaki Çağlar Çam, kaslı bir vücuda sahip olmak için spor salonundan aldığı kas geliştirici ve doping haplarını kullandı ve canından oldu. Çam, geçtiğimiz mayıs ayında 4 ay sonraki düğününde kaslı ve düzgün bir vücuda sahip olmak istiyordu. Spor salonuna giden Çam, buradan aldığı kas yapıcı ve doping ilaçlarından kullandı ve düğününü göremeden canından oldu. Kas yapıp yağ yakayım derken canından olan Çam'ın arkasından ailesi gözyaşı döküyor.

Dikkat!!! Kas yapıp yağ eriteyim derken canından oldu...

İzmir'de 29 yaşındaki Çağlar Çam 4 ay sonraki düğünü için fit bir vücuda sahip olmak istiyordu. Bunun için bir spor salonuna giden Çam, burada aldığı kas yapıcı, yağ eritici ve doping ilaçlarından kullandı. 29 yaşındaki genç, düğününü göremeden kas yapıp yağ yakmak uğruna canından oldu.  

Çağlar Çam önceki beş Mayıs’ta,  İzmir'deki bir spor salonunda koşu bandında yürüdüğü sırada fenalaştı. Ardından kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ise yaşamını kaybetti. Otopsinin peşinden Çam, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Eylül ayında İngiliz nişanlısıyla evlenme hazırlığı yapan Çam’ın, düğünde düzgün ve kaslı bir vücuda sahip olabilmek için spor salonuna gitmeye başladığı öğrenildi. Şayet haftanın 6 günü gittiği spor salonunda Çam’ın, kendisini zorlayarak aşırı gayret sarf ettiği, hatta ayaklarına kum torbaları taktığı anlaşıldı.
ÖLÜM ANINI KAMERA KAYDETTİ
Spor salonunun emniyet kameraları, Çağlar Çam’ın koşu bandı üzerinde fenalaşıp düştüğü anı açıkladı . Görüntülerde, soyunma odasında spor kıyafetlerini giyen Çağlar Çam’ın, koşu bandına çıktıktan bir zaman akabinde önce fenalaşması, peşinden da koşu bandına tutunmak istemesine karşın yere düşmesi katıldı . Talihsiz gence, spor salonunda gercekleşen ilk müdahale ve yaşanan panik anları da kameralarca kaydedildi.
OTOPSİ RAPORU ÇIKTI
Çağlar Çam’ın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldı. Bunun yanında savcılık da, Latif Çam’ın oğlunun kas yapması için çeşitli haplardan kullandığını söylemesi üzerine soruşturmasını bu yöne yoğunlaştırdı. Çam’ın kullandığı hapların içerikleri, hangi maddelerden üretildikleriyle alakalı tetkik de yapıldı. Yaklaşık bir ay akabinde da otopsi raporu çıktı. Kalbinde ve akciğerinde aşırı kanama olduğu belirlenen Çağlar Çam’ın, kas yapması ve yağ yakması için aldığı ilaçlardan binaen kalp krizi (kalp aksesi) neticesi yaşamını kaybettiği saptadı . Kanında da doping etkisi yaratan madde yer aldığı öğrenildi. Savcılık, raporda kalp krizi (kalp aksesi) neticesi yaşamını kaybettiğinin belirtilmesi üzerine olayla alakalı takipsizlik kararı verdi.
'BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM'
Latif Çam, "Savcılık bu kararı verebilir fakat ben başka canların yanmaması için mücadeleme devam edeceğim. Bu işin peşini bırakmayacağım. O kurum bu kurum diye kimseyi suçlayamam fakat her spor salonunda serbestce satılan bu haplara karşı mücadele etmeliyiz" diye belirtti .
Anne ve babaları da uyarmak niyetinde olduğunu dile getiren Latif Çam "Benim oğlum bu haplardan kullanıyordu, kendisini uyardım fakat dinlemedi. Anne ve babalar çocuklarının bu ilaçları kullanıp kullanmadığını kesinlikle takip etsinler" diye belirtti .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196