Öne Çıkanlar yapar 1 Ağır Yaralı sağlık haberleri LANDCOM su kayağı

Cumhurbaşkanı yolsuzluktan gözaltında!

Bir Cumhurbaşkanı yolsuzluktan gözaltına alınabilir mi? Cumhurbaşkanı Sarkozy yolsuzluktan göz altına alındı. Fransanın şu meşhur Türk sevmeyen Cumhurbaşkanı Nicola Sarkozy yolsuzluk iddiası dolayısıyla göz altına alındı.

Cumhurbaşkanı yolsuzluktan gözaltında!
Cumhurbaşkanı  Sarkozy yolsuzluk yaptı mı? yapmadı mı? bilinmez ancak sizlere haberin detayını sunuyoruz. Türk sevmeyen adam yolsuz çıktı dostlar! ’Yolsuzluk’ ve ’Nüfuzunu kötüye kullanma’ suçlamasıyla hakim karşısına çıkan Fransa eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy Fransız TF1 televizyon kanalı ile Europe 1 radyosuna bir röportaj vererek hakkındaki iddiaları yanıtladı. Bir Başbakan yolsuzluktan gözaltına alınabilir mi? Başbakan Sarkozy yolsuzluktan göz altına alındı. Fransanın şu meşhur Türk sevmeyen Başbakanı Nicola Sarkozy yolsuzluk iddiası dolayısıyla göz altına alındı.
Hakkında yapılan soruşturmaların şahsına yönelik bir saldırı olduğunu ileri süren Sarkozy, "Eğer bir yerlerde bir hata yaptıysam hesabını sonuna kadar vermeye hazırım, ama bu yapılanlar şahsıma yapılan saldırılardır" dedi.Soruşturmayla ilgili gözaltına alınması gerekenin eski maliye bakanı Jerome Cahusac olduğunu iddia eden Sarkozy, kendisine haksızlık yapıldığını savundu.
2007 yılında Muammer Kaddafi tarafından verildiği iddia edilen para için, 2013 yılında telefonlarının dinlenmesine bir anlam veremediğini belirten Nicolas Sarkozy, "Dinlemelerden ne bekliyorlardı? Kaddafi’nin beni telefon ile arayıp parayı geri isteyeceğini mi tahmin ediyorlardı?" dedi.
"HERHANGİ BİR SUÇ YÖNELTİLMEDİ"
Soruşturma dosyasında kendisine bazı kişilerle ispat edilememiş ilişkilerin sorulduğunu kaydederek, kendisine herhangi bir suç yöneltilmediğini belirtip, sosyalist hükümet ve Cumhurbaşkanı François Hollande’ye yüklendi.
Sarkozy, siyasi hayatına devam edip etmeyeceği yönündeki soruyu, "Ülkesini çok seven biri olarak yelkenleri indirmek bana göre değil. Parti genel başkanlığına aday olup olmayacağıma zamanı gelince karar vereceğim, fakat Fransa’nın durumu beni çok üzüyor" diye yanıtladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196