Öne Çıkanlar Futbol spor yalova ziyaret haber

Cumhurbaşkanı ABD dönüşü çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD dönüşü havaalanında basın açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı ABD dönüşü çarpıcı açıklamalarda bulundu!
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyaretini tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndü. Erdoğan havalimanında yaptığı basın açıklamasında ABD'de PKK ve Paralel Yapı'nın nasıl birlikte hareket ettiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları...

"PARALEL YAPIYA GÖNÜL VERMİŞ OLAN SAF VE TEMİZ KARDEŞLERİMİZE SESLENİYORUM"

Türk-Amerikan iş çevreleriyle biraraya geldik. Yatırım ajansımızla yapılacak görüşmelerle birlikte ülkemizde nerede, nasıl hangi teşviklerden istifa etmeleri hakkında kendilerine hatırlatmaları yaptık. Ülkemde bazı şeyleri boşuna anlatmıyoruz, konuşmuyoruz. Bunu enstitünün önünde bizzat görmenin öyle bir delille, ispatla yaşamanın bahtiyarlığını duydum. Orada PKK terör örgütünün temsilcileri, YPG, Asala'nın temsilcileri, paralel devlet yapılanmasının temsilcilerinin hepsinin içiçe, yanyana olduklarını gördük. Bu bir ispattı, delildi. Onun için paralel yapılanmasına gönül vermiş olan saf ve temiz kardeşlerimize sesleniyorum; kimlerle beraber olduğunuzu görün. Onların nasıl içiçe olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunlar ülkemizde şehit olan Mehmetçiğimiz, polisimiz, köy korucuları için ağlamıyor.


"O DA GAZETECİ, BİZDEKİLER DE GAZETECİ"

Azeri bir gazetecinin yanıma yaklaşarak Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki çatışmalar neticesinde 12 Azeri kardeşimizle ilgili bana soru sorarken, gözlerinden akan yaşları gördüğümde orada duymamak mümkün değil. O da gazeteci, bizdekiler de gazeteci. Buradaki medya mensuplarını tenzih ediyorum. Gazetecilik bu ülkenin Cumhurbaşkanına, ailesine küfretmek değildir. İşte orada gördüğüm o tablo aslında ders niteliğinde bir tablodur. Burada son dönemde yaşanan önemli gelişmeler karşısında Türkiye'nin çabalarını ve vizyonunu ABD'deki siyasi, akademik, düşünce çevreleriyle paylaşma imkanım oldu. Ziyaretim sırasında ABD'de yerleşik Türk ve Müslüman toplum temsilcileriyle biraraya geldik. Yapımı tamamlanan Türk-Amerikan Medeniyet Kültür Merkezi'nin resmi açılışını gerçekleştirdik. Gerçekten muhteşem proje. Amerika'daki müslümanlar için cazibe meselesi haline gelen böyle bir merkeze Kanada ve değişik yerlerden oraya gelip, bizlerle o heyecanı paylaşmaları da manidardı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196